Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Apie Litgrid

Titulinis puslapis > Apie Litgrid > Tarptautinė veikla

Tarptautinė veikla

ENTSO-E
 
Bendrovė aktyviai dalyvauja Europos elektros perdavimo sistemų operatorių asociacijos ENTSO-E veikloje, kuri vienija 41 elektros perdavimo sistemos operatorių iš 34 šalių. 2019 m. birželio 27 d. vykusiame ENTSO-E Generalinės asamblėjos posėdyje išrinkta nauja ENTSO-E valdyba, kurios nariu tapo ir „Litgrid“ vadovas D. Virbickas.  Naujai išrinktoje valdyboje, kurią sudaro 11 narių, D. Virbickas yra vienintelis Baltijos šalių atstovas.
 
Bendrovės atstovai nuolatinėmis nario teisėmis dalyvauja ENTSO-E komitetų ir darbo grupių veikloje, kuriose ekspertiniame lygmenyje rengiami ir nagrinėjami ES valstybėms narėms reikšmingi elektros energetikos sistemos veiklą reglamentuojantys teisės aktai, metodikos ir kiti dokumentai - nustatantys vienodas veiklos sąlygas ir taisykles Europos perdavimo tinklo operatoriams. Dalyvavimas ENTSO-E veikloje, stiprinant bendradarbiavimą su kitais Europos perdavimo tinklo operatoriais itin svarbus LITGRID siekiant įgyvendinti vieną iš Lietuvos energetikos sektoriaus prioritetinių uždavinių – integruotis į Kontinentinės Europos sinchroninę zoną.
 
CIGRE
 
Bendrovė yra kolektyvinis Tarptautinės didžiųjų elektros tinklų tarybos (CIGRE) narys. CIGRE užtikrina Bendrovei reikalingų technologinių ir mokslinių žinių tarptautinį ekspertinį užnugarį. CIGRE apjungia per 1250 organizacijų iš 90 pasaulio šalių, kurios per esamą elektroninę platformą dalinasi geriausiomis elektros energetikos sektoriaus praktikomis – sukurta elektroninė duomenų bazė, kurioje ekspertai viešina naujausias technologijų tendencijų apžvalgas, mokslinius darbus ir straipsnius, techninius sprendimus, dalinasi įgyvendinamų tarptautinių projektų gerąja praktika ir žiniomis.
 
BEMIP
 
Baltijos jūros regiono valstybių elektros rinkų integracijos plano (Baltic Energy Market Interconnection Plan – BEMIP) tikslas – sukurti veikiančias ir integruotas elektros bei dujų rinkas, užtikrinti būtiną energetikos infrastruktūrą siekiant konkurencingos, tvarios, saugios energijos rinkos Baltijos jūros regione.
Lietuvos įsipareigojimus BEMIP, susijusius su elektros energetika, įgyvendina „Litgrid“ – vysto elektros rinką ir stato tarptautines elektros jungtis su Lenkija („LitPol Link“) ir Švedija („NordBalt“).
Daugiau informacijos apie BEMIP galite rasti čia.
 
BRELL
 
Europoje veikia penkios skirtingos sinchroninės zonos – Nordel, IPS/UPS, kontinentinės Europos, Didžiosios Britanijos ir Airijos. Sinchroninė zona – tai geografinė teritorija, kurioje elektros generatoriai dirba vienodu dažniu ir tuo pačiu taktu. Lietuvos elektros energetikos sistema šiuo metu sinchroniškai veikia IPS/UPS sistemoje, Baltarusijos, Rusijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos (BRELL) elektros žiede. BRELL yra šių šalių elektros perdavimo sistemų operatorių susitarimas, kuris reglamentuoja, kaip BRELL nariai tarpusavyje koordinuoja elektros energetikos sistemų dispečerinio valdymo klausimus. Baltijos šalių elektros PSO siekia, kad BRELL sprendimai atitiktų Europos Sąjungos direktyvų nuostatas. BRELL šalių interesus atstovauja „Belenergo“ (Baltarusijos PSO), „SO UPS“ ir „FSK EES“ (Rusijos PSO), „Elering“ (Estijos PSO), „Augstsprieguma tīkls“ (Latvijos PSO) ir „Litgrid“.
 
„Best Grid“
 
Bendrovės atstovai dalyvauja PSO ir kitų energetikos įmonių asociacijos „Best Grid“ veikloje, kur dalinamasi gerąja tinklo plėtros projektų planavimo ir įgyvendinimo praktika, kreipiant ypatingą dėmesį į aplinkai draugiškus sprendimus ir projektų socialinę atsakomybę.
 
Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmai
 
Bendrovė yra „Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmai” asociacijos narė – tai Lietuvos ir Lenkijos ekonominio bendradarbiavimo dvišalė organizacija. Asociacija renka informaciją savo nariams apie verslo galimybes abiejose šalyse, bendradarbiauja su organizacijomis ir asmenimis, užtikrinančiais verslo valdymą ir plėtrą, organizuoja konferencijas ir teminius renginius. Rūmai siekia kurti palankų klimatą Lenkijos ir Lietuvos įmonėms, todėl LITGRID, kuri kartu su Lenkija įgyvendina sinchronizacijai su Kontinentinės Europos tinklais svarbų projektą – povandeninio kabelio „Harmony Link“ statybas, šis formatas sukuria galimybes stiprinti tarpinstitucinę bei verslo komunikaciją. Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmai prisidėjo prie sklandaus projekto viešinimo Lenkijoje – gegužės 13-15 d. Katovice mieste, Lenkijoje vykusio ekonomikos forumo metu, suorganizuoti interviu su daugiau nei 10 Lenkijos žurnalistų ir ekspertų, sinchronizacijos ir energetinio bendradarbiavimo tema.
 
***
Tarptautinė praktika ir galimybė prisidėti prie Europos perdavimo tinklo operatorių lygmenyje įgyvendinamų sprendimų didina LITGRID atsakomybę apjungiant Lietuvos elektros energetikos sektoriaus ekspertus. Bendrovė yra Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos (NLEA) narė, kurios sudėtyje aktyviai dirbama su kompetentingomis valdžios institucijomis, siekiat gerinti reguliacinę sektoriaus aplinką, nagrinėjami įvairūs socialiniai, politiniai, techniniai, mokesčių, teisiniai ir kiti su asociacijos narių veikla tiesiogiai ir netiesiogiai susieti klausimai. Taip pat, skiriamas didelis dėmesys energetikos profesijos populiarinimui – organizuojami Energetikos dienos renginiai profesijos darbuotojams ir visuomenei, dalyvaujama Lietuvos energetikų senjorų klubo veikloje.
 
 
Atnaujinta 2019-07-22
Į viršų