Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Apie Litgrid

Titulinis puslapis > Apie Litgrid > Tarptautinė veikla

Tarptautinė veikla

ENTSO-E
 
Bendrovė aktyviai dalyvauja Europos elektros perdavimo sistemų operatorių asociacijos ENTSO-E veikloje, kuri vienija 39 elektros perdavimo sistemos operatorius iš 35 šalių.
 
Bendrovės atstovai nuolatinėmis nario teisėmis dalyvauja ENTSO-E komitetų ir darbo grupių veikloje, kuriose ekspertiniu lygmeniu įgyvendinami bendri Europos perdavimo tinklo sklandų darbą užtikrinantys projektai, rengiami ir nagrinėjami ES valstybėms narėms reikšmingi elektros energetikos sistemos veiklą reglamentuojantys teisės aktai, metodikos ir kiti dokumentai, nustatantys vienodas veiklos sąlygas ir taisykles Europos perdavimo tinklo operatoriams.
 
Dalyvavimas ENTSO-E veikloje, stiprinant bendradarbiavimą su kitais Europos perdavimo tinklo operatoriais, itin svarbus  „Litgrid“  ne tik siekiant įgyvendinti vieną iš Lietuvos energetikos sektoriaus prioritetinių uždavinių – integruotis į kontinentinės Europos sinchroninę zoną, bet ir siekiant darniai ir integruotai vystyti jūrinį elektros perdavimo tinklą, užtikrinti efektyvų Europos jūrinio vėjo strategijos įgyvendinimą.
 
BEMIP
 
Baltijos jūros regiono valstybių elektros rinkų integracijos plano (Baltic Energy Market Interconnection Plan – BEMIP) tikslas – sukurti veikiančias ir integruotas elektros bei dujų rinkas, užtikrinti būtiną energetikos infrastruktūrą siekiant konkurencingos, tvarios, saugios energijos rinkos Baltijos jūros regione.
Lietuvos įsipareigojimus BEMIP, susijusius su elektros energetika, įgyvendina bendrovė „Litgrid“, vykdydama projektus, reikalingus integruotis į kontinentinės Europos sinchroninę zoną bei įgyvendinanti parengiamuosius darbus jūrinio vėjo plėtrai Lietuvoje.
 
Baltijos jūros perdavimo sistemos plėtros priežiūros komitetas
 
2020 metais Bendrovė kartu su kitais šešiais Baltijos jūros regiono perdavimo sistemų operatoriais pasirašė Bendradarbiavimo memorandumą, skirtą jūrinio vėjo energetikos plėtrai regione. Bendradarbiavimo apimtyje įkurtas Baltijos jūros perdavimo sistemos plėtros priežiūros komitetas, kuris, pasitelkdamas tikslines darbo grupes, dėmesį skirs Baltijos jūros regiono elektros perdavimo sistemos adekvatumo užtikrinimui, sausumos ir jūros elektros perdavimo tinklo vystymo integralumui, sieks sukurti bendrus Baltijos jūros tinklo planavimo principus bei atlikti studijas, padedančias formuoti bendrą jūrinio vėjo tinklo vystymo viziją regione.
 
„Litgrid“ Strategijos departamento direktorius Liutauras Varanavičius užima šio komiteto vicepirmininko pareigas.
 
TEPCO
 
2021-2022 m. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tęsia bendradarbiavimą su Japonijos energetikos kompanija „TEPCO Power Grid“ ir regia studiją, skirtą jūrinio vėjo integracijos techninėms ir ekonominėms alternatyvoms įvertinti.
 
Studijos tikslas įvertinti  galimas skirtingas jūrinio vėjo integracijai reikalingas tinklo konfigūracijas, jų techninius parametrus, atsiveriančias naujas rinkos galimybes, socio-ekonomines tokių projektų naudas, tam, kad jūrinio vėjo integracija vyktų technologiškai pažangiu bei ekonomiškai efektyviu būdu.
 
BRELL
 
Europoje veikia penkios skirtingos sinchroninės zonos – Nordel, IPS/UPS, kontinentinės Europos, Didžiosios Britanijos ir Airijos. Sinchroninė zona – tai geografinė teritorija, kurioje elektros generatoriai dirba vienodu dažniu ir tuo pačiu taktu. Lietuvos elektros energetikos sistema šiuo metu sinchroniškai veikia IPS/UPS sistemoje, Baltarusijos, Rusijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos (BRELL) elektros žiede. BRELL yra šių šalių elektros perdavimo sistemų operatorių susitarimas, kuris reglamentuoja, kaip BRELL nariai tarpusavyje koordinuoja elektros energetikos sistemų dispečerinio valdymo klausimus. Baltijos šalių elektros PSO siekia, kad BRELL sprendimai atitiktų Europos Sąjungos direktyvų nuostatas. BRELL šalių interesus atstovauja „Belenergo“ (Baltarusijos PSO), „SO UPS“ ir „FSK EES“ (Rusijos PSO), „Elering“ (Estijos PSO), „Augstsprieguma tīkls“ (Latvijos PSO) ir „Litgrid“.
 
 Kitos asociacijos, kuriose atstovaujama Bendrovės interesams:
 
  • Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmai
  • CIGRE
„Litgrid“, būdama minėtų asociacijų nare, palaiko glaudesnį bendradarbiavimą su regiono ir nacionaliniais partneriais, užsitikrina Bendrovės interesų atstovavimą, strateginių projektų sklandesnį įgyvendinimą ir komunikaciją Bendrovei aktualiais klausimais su susijusiomis šalimis.
 
***
Tarptautinė praktika ir galimybė prisidėti prie Europos perdavimo tinklo operatorių lygmenyje įgyvendinamų sprendimų didina „Litgrid“ atsakomybę apjungiant Lietuvos elektros energetikos sektoriaus ekspertus. Bendrovė yra Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos (NLEA) narė, kurios sudėtyje aktyviai dirbama su kompetentingomis valdžios institucijomis, siekiat gerinti reguliacinę sektoriaus aplinką, nagrinėjami įvairūs socialiniai, politiniai, techniniai, mokesčių, teisiniai ir kiti su asociacijos narių veikla tiesiogiai ir netiesiogiai susieti klausimai. Taip pat, skiriamas didelis dėmesys energetikos profesijos populiarinimui – organizuojami Energetikos dienos renginiai profesijos darbuotojams ir visuomenei, dalyvaujama Lietuvos energetikų senjorų klubo veikloje.
 
 
Atnaujinta 2021-12-27
Į viršų