Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-12-05

Elektros kainas augino didėjantis vartojimas

Praėjusią savaitę, lapkričio 27 – gruodžio 03 d., visose „Nord Pool“ biržos prekybos zonose kainos didėjo ir sistemos kaina kilo 14 proc., tuo tarpu Lietuvos prekybos zonoje elektros kainos augimas jau antrą savaitę iš eilės buvo vienas mažiausių regione - 3 proc. ir skirtumas su Švedijos SE4 prekybos zona sumažėjo iki 0,4 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). 
 
Kainos augimui regione įtakos turėjo didėjanti paklausa, kuri augo beveik 2 proc. ir sumažėjusi vėjo elektrinių generacija. Lapkričio 29 d. vėjo gamyba Baltijos jūros regione siekė apie 58 GWh (prieš savaitę tuo pačiu laikotarpiu vėjo generacija siekė apie 221 GWh), o vakarinio piko metu kaina šoktelėjo iki 114,7 EUR/MWh ir buvo vieninga visose „Nord Pool“ biržos prekybos zonose.
 
Lietuvoje importuota 72 proc. suvartotos elektros, 27 proc. – Švedijos, 34 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 39 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Baltijos šalyse bendras suvartojimas augo 2 proc., tuo tarpu gamyba sumažėjo 4 proc., Estijoje ir Latvijoje gamyba mažėjo atitinkamai 11 proc. ir 3 proc., o Lietuvoje gamyba išaugo 29 proc. Lietuvoje elektros hidroelektrinės gamino 5 proc. daugiau, vėjo elektrinių gamyba didėjo 29 proc., o šiluminių elektrinių gamyba ženkliai išaugo dėl trečiadienį veikusios Lietuvos elektrinės. 
 
Lapkričio 27 – gruodžio 03 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 45 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 26 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 53 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 10 proc., o Lietuvos kryptimi - 13 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų