Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-12-22

Elektros kaina rinkoje išlieka stabili

Praėjusią savaitę, gruodžio 14-20 d., elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 42,6 EUR/MWh. Palyginti su ankstesne savaite, kaina pakilo beveik 6 proc., o palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo 4 proc. mažesnė.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 72 proc. suvartotos elektros, 53 proc. elektros importuota iš Šiaurės šalių, 3 proc. iš Lenkijos ir likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Per bandomuoju režimu veikiančią „LitPol Link“ jungtį, dažniausiai paskutinėmis paros valandomis, kai kainos abiejų šalių rinkose susilygindavo, Lietuva eksportuodavo elektrą į Lenkiją. Dieną elektros kaina Lenkijoje yra mažesnė nei Lietuvoje, todėl, esant jungties pralaidumui, elektra importuojama į Lietuvą. 
 
Lyginant su praėjusia savaite, Lietuvoje vėjo elektrinės pagamino trečdaliu mažiau, gamyba taip pat smuko Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje. 
 
Praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina paaugo 15 proc. iki 23,65 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas gruodžio 14-20 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 94 proc., Lietuvos–Latvijos – 44 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 24 proc., Lietuvos-Lenkijos – 54 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų