Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-12-12

Elektros rinkoje – rami žiemiška savaitė

Praėjusią savaitę, gruodžio 5-11 d., elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje išliko tokia pati kaip ir ankstesnę savaitę ir siekė 37,4 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh). Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu kainos buvo daugiau nei 5 proc. didesnės. 
 
Lietuvoje importuota 70 proc. suvartotos elektros, 34 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos,  14 proc. – iš Lenkijos, o 52 proc. – iš trečiųjų šalių. Palyginti su ankstesne savaite, Baltijos šalyse elektros gamyba sumažėjo 8 proc. Šiluminės elektrinės pagamino dešimtadaliu, o hidroelektrinės – penktadaliu mažiau elektros. Vėjo elektrinių gamyba išaugo 30 proc.
 
Praėjusią savaitę Švedijoje atominėse elektrinėse pagaminta mažiau elektros. Tik šiandien normaliu režimu pradėjo veikti pirmasis „Oskarshman“ elektrinės blokas (473 MW), o savaitgalį buvo sumažinta „Ringhals“ jėgainės antrojo bloko galia.
 
Praėjusios savaitės antradienį „Nord Pool“ Švedijos ketvirtojoje prekybos zonoje vidutinė paros kaina šoko iki 53,8 EUR/MWh, o Vokietijos kaina pasiekė 58,3 EUR/MWh. Aukštas kainas lėmė sumažėjusi elektros, pagamintos vėjo ir hidroelektrinėse, pasiūla. 
 
Gruodžio 5-11 d. į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 30 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 34 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 41 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 12 proc., o Lietuvos kryptimi - 85 proc. 
 
Nuo vakar, gruodžio 11 d., elektros rinkoje vėl pradėta prekiauti „NordBalt“ jungtimi perduodama elektra. Šiandien kainos auga visame Baltijos jūros regione dėl padidėjusio elektros suvartojimo ir kritusios vėjo elektrinių gamybos. Aukščiausia kaina – 47,5 EUR/MWh – susiformavo Vokietijoje.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų