Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-04-02

„Litgrid“ parengė atskyrimo planą

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ 2012 m. kovo 30 d. Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK) pateikė išsamų įmonės atskyrimo nuo vertikaliai integruotos įmonių grupės veiksmų planą. Jame numatoma, kaip Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ veikla bus atskirta nuo vertikaliai integruotos UAB „Visagino atominė elektrinė" įmonių grupės, kuriai šiuo metu priklauso „Litgrid“ kontrolinis akcijų paketas. 
 
Elektros perdavimo veiklos atskyrimas nuo elektros gamybos, tiekimo ir skirstymo veiklų yra privalomas atlikti visose Europos Sąjungos šalyse. Nuostatos, reglamentuojančios veiklų atskyrimą į Lietuvos nacionalinę teisinę sistemą buvo perkeltos patvirtinus naujos redakcijos Elektros energetikos įstatymą, įsigaliojusį 2012 m. vasario 7 d.
 
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ veikla – elektros energijos perdavimas, šalies elektros gamybos ir vartojimo balanso palaikymas, atsinaujinančių energijos šaltinių integravimas į perdavimo sistemą ir prekybos viešuosius interesus atitinkančias paslaugas teikiančių elektros gamintojų elektra užtikrinimas. „Litgrid“ atsako už strateginių elektros energetikos projektų – tarptautinių elektros jungčių „NordBalt“ ir „LitPol Link“ statybą ir pilnavertę šalies elektros energetikos sistemos integraciją į bendrą Europos elektros rinką ir kontinentinės Europos elektros energetikos sistemą.
 
Į viršų