Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2021-07-09

„Litgrid“ su Baltijos šalių elektros perdavimo operatoriais atliko rezervinių pajėgumų rinkos studiją

Trys Baltijos valstybių elektros perdavimo operatoriai – Lietuvos „Litgrid“, Latvijos AST ir Estijos „Elering“ –  kartu atliko studiją „Baltijos šalių rezervinių pajėgumų rinkos tyrimas“. Tai Baltijos šalių nacionalinių reguliuotojų prašymu atlikta studija, leidžianti pagrįstai įvertinti investicijų poreikį antrojo Baltijos valstybių elektros tinklų sinchronizacijos etapo metu.
 
Išskiriami du pagrindiniai studijos tikslai: pirma – išsiaiškinti, kokius elektros rezervus galėtų pasiūlyti elektros rinkos dalyviai; antra – atrasti optimalų sprendimą balansavimo rezervų įgyvendinimui, suderinant sistemos patikimumo ir finansinio efektyvumo veiksnius.
 
Studijos metu buvo modeliuojami įvairūs scenarijai, kurių metu vertintas reikalingas balansavimo rezervo kiekis kiekvienai valstybei atskirai ir Baltijos valstybėms kaip bendrai rinkai. 
 
Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie studiją ir jos rezultatus, skaitykite pranešimą anglų k.
 
 
Į viršų