Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Vidutinė elektros rinkos kaina lapkritį  – mažiausia nuo gegužės
2014-12-16

Vidutinė elektros rinkos kaina lapkritį – mažiausia nuo gegužės

Vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje lapkričio mėnesį buvo 17,4 cento už kilovatvalandę (ct/kWh). Lyginant su spalio mėnesiu elektra biržoje pigo vidutiniškai 6 proc. ir buvo pigiausia nuo šių metų gegužės.
 
Nors negausūs krituliai lapkričio mėnesį palaikė gana žemą vandens lygį telkiniuose, o tai lėmė mažesnę hidroelektrinių gamybą, vis tik daugiausiai elektros lapkričio mėnesį buvo pagaminta hidroelektrinėse – daugiau kaip 90 gigavatvalandžių (GWh), arba 42 proc. šalyje pagamintos elektros. Didžiosios miestų šiluminės elektrinės per lapkritį pagamino 86 GWh elektros, arba 40 proc. visos šalyje pagamintos elektros. Beveik trečdaliu mažiau elektros nei spalio mėnesį pagamino vėjo jėgainės, jų sugeneruota elektra sudarė 20 proc. visos šalyje pagamintos, arba 5 proc. visos suvartotos elektros energijos. Lietuvos elektrinė lapkričio mėnesį nedirbo.
 
Daugiau nei trys ketvirtadaliai, 77 proc., Lietuvoje suvartotos elektros lapkričio mėnesį buvo importuojama. Vidutiniškai 14 proc. mažėjo elektros importas iš Estijos ir Skandinavijos šalių,  28 proc. augo importas iš Karaliaučiaus.
 
„Nord Pool Spot“ biržos Skandinavijos šalių prekybos zonose lapkritį vidutinė elektros kaina, lyginant su spaliu, mažėjo daugiau nei 2 proc. ir buvo 10,3 ct/kWh, Estijos prekybos zonoje vidutinė kaina taip pat mažėjo 12 proc. ir buvo 12,2 ct/kWh, Latvijoje vidutiniškai elektra pigo 6 proc.
 
Lenkijoje lapkritį vidutiniškai elektra brango 8 proc., bet lyginant su praėjusių metų lapkričiu buvo net 44 proc. brangesnė. Trečią mėnesį iš eilės augančią kainą Lenkijoje lemia kintanti vėjo generacija ir galios trūkumas piko valandomis. Elektros kainos Lenkijoje ir toliau stipriai svyravo, didžiausia mėnesio kaina buvo fiksuojama lapkričio pabaigoje ir siekė 29,7 ct/kWh. Vokietijoje lapkritį elektros kaina, palyginti su spaliu, išliko stabili.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai gruodžio 8 –14 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 97 proc., Lietuvos–Latvijos – 43 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 100 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 49 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Visa lapkričio mėn. elektros rinkos apžvalga skelbiama „Litgrid“ interneto svetainėje čia.
 
Į viršų