Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Žemės savininkams

Titulinis puslapis > Žemės savininkams > Žemės savininkams

Žemės savininkams

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ atsako už 110 kV ir 330 kV (kilovoltų) elektros perdavimo tinklą visoje Lietuvoje. Aukštos įtampos elektros tinklą sudaro daugiau nei 7000 kilometrų 400 kilovoltų, 330 kilovoltų ir 110 kilovoltų įtampos elektros oro ir požeminių linijų. 

Dalis šių linijų nutiesta per privačių sklypų savininkų žemę. Kur ir kokiu atstumu nuo gyvenamųjų namų driekiasi aukštosios įtampos elektros linijos, kokie objektai patenka į linijų apsaugos zonas, galima pasitikrinti internetinių žemėlapių duomenų bazėje REGIA (regionų geoinformacinės aplinkos paslauga). Šiuose žemėlapiuose galima tiksliai sužiūrėti, kur nusitęsia elektros perdavimo linija, o kur jos apsaugos zona. Tokia informacija ypač aktuali prieš perkant žemės sklypą ar planuojant statybas, atliekant teritorijų planavimą. 
 
Žemės savininkų teisės, pareigos ir kompensacija už naujų linijų tiesimą jų žemės sklype yra reglamentuota LR teisės aktais.
 
Atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus žemės savininkams galite rasti ČIA.

Suprantame, kad aukštos įtampos elektros oro linijų tinklo priežiūros, jo plėtros darbai sukelia nepatogumų gyventojams ir žemės savininkams, tačiau kaip įmanydami stengiamės šiuos nepatogumus sumažinti. Mūsų tikslas – abipusis bendradarbiavimas ir supratimas, siekiant užtikrinti sklandų Lietuvos elektros perdavimo tinklo funkcionavimą. Todėl nuolat bendraujame su gyventojais, seniūnais, bendruomenėmis, kurių kaimynystėje veikia aukštos įtampos elektros linijos, bus ar yra tiesiamos naujos elektros perdavimo linijos. 
Į viršų