Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Vidutinė savaitės elektros kaina rinkoje – mažiausia nuo metų pradžios
2015-02-23

Vidutinė savaitės elektros kaina rinkoje – mažiausia nuo metų pradžios

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vasario 9-15 dienomis buvo 39,16 euro už megavatvalandę (Eur/MWh, 11,3 lito ct/kWh), 6 proc. mažesnė nei savaite anksčiau. Pakankama elektros pasiūla ir stabilus poreikis išlaikė žemas elektros kainas rinkoje.  Pasiūlą augino ir vėjas, didinęs vėjo energijos gamybą Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Lietuvoje vėjo elektrinių gamybos dalis didėjo 6 proc.
 
Dėl šventinio pirmadienio Rusijoje šiandien netaikomas tinklų galios mokestis. Dėl to akivaizdžiai pigo į Suomiją ir Baltijos šalis iš trečiųjų šalių importuojama elektra. Darbo dienomis iš Rusijos eksportuojamai elektrai taikomas tinklų galios mokestis iki dviejų kartų ir daugiau brangina iš Rusijos transportuojamos elektros kainą.
 
„Elektros kaina Lietuvos ir Latvijos kainų zonose šį pirmadienį, vasario 23 d.,  krito 30 proc., Estijos ir Suomijos – 17 proc. Dėl atpigusio elektros importo iš Rusijos importo iš trečiųjų šalių dalis padidėjo nuo 33 iki 56 proc. Bendrai šiandien importuojamos energijos kiekis sudaro 81 proc. šalyje suvartojamos elektros“, – komentuoja Robertas Staniulis, „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovas.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas vasario 16-22 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 98 proc., Lietuvos–Latvijos – 41 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 26 proc. 
 
Į viršų