Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-10-11

„Litgrid“ rekonstruoja elektros perdavimo įrenginius Šiaurės Lietuvoje

Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ spalį pabaigė Gubernijos transformatorių pastotės (TP) rekonstrukciją Šiauliuose. Prie elektros perdavimo tinklo jungiama ir Panevėžio TP 110 kV skirstykla. Rekonstruojant Gubernijos ir Panevėžio pastotes iš esmės yra stiprinamas elektros perdavimo tinklas Šiaurės Lietuvoje.

„Elektros perdavimo sistemos operatoriaus atsakomybė – patikimas ir saugus elektros perdavimas, todėl tinklo įrenginiai, pastatyti prieš keliasdešimt metų, nuolat atnaujinami ir keičiami šiuolaikiškais. Tinklo rekonstrukcijos ir plėtros projektai planuojami atsižvelgiant į vartotojų interesus ir įgyvendinami taip, kad jie nepajustų nepatogumų“, – sako Virgilijus Poderys, „Litgrid“ generalinis direktorius.

Patikimas Gubernijos TP darbas svarbus ne tik prie jos prijungtoms Šiaulių pramonės įmonėms, bet ir netoliese besikuriančiam gyvenamajam rajonui. 2014 metais visiškai rekonstravus Panevėžio TP, kurioje jau dabar sumontuoti nauji 110 kV įrenginiai bei valdymo ir stebėjimo sistema, bus sustiprintas elektros tiekimo patikimumas ir saugumas regiono gyventojams.

Per pirmąjį šių metų pusmetį „Litgrid“ į šalies perdavimo tinklo rekonstrukciją ir plėtrą siekė 21 mln. litų. Dėl efektyvaus „Litgrid“ veiklos organizavimo 2008-2011 metais elektros perdavimo tarifas Lietuvoje sumažėjo net 30 procentų ir jau treti metai iš eilės nedidėja, nors Europoje per tą patį laiką jis išaugo 27 proc.
Į viršų