Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-03-31

Elektra rinkoje per pirmąjį metų ketvirtį atpigo 13 proc.

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje kovo 23-29 dienomis buvo 31,75 euro už megavatvalandę (11 lito ct/kWh), 5 proc. žemesnė nei prieš savaitę.  Praėjusią savaitę importuota vidutiniškai 73 proc. šalyje suvartotos elektros. 
 
Beveik visą praėjusią savaitę elektros kaina Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos biržose, nors ir žema, vis tik buvo aukštesnė nei likusioje Skandinavijoje. Daugiausiai tai lėmė hidroelektrinėse Skandinavijoje gaminamos elektros pasiūla. Lietuvą ši elektra gali pasiekti tik per Suomijos-Estijos jungtis, tačiau pradėjus eksploatuoti „NordBalt“ jungtį, pigios elektros kelias iki mūsų sutrumpės“, – sakė Robertas Staniulis, „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovas. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas kovo 23-24 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 81 proc., Lietuvos–Latvijos – 47 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 9 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų