Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Elektros kaina rinkoje išlieka žema
2015-02-09

Elektros kaina rinkoje išlieka žema

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vasario 2-8 dienomis buvo 39,22 euro už megavatvalandę (Eur/MWh, 13,5 lito ct/kWh), beveik tokia pati kaip ir ankstesnę savaitę. Aukščiausiai kaina Lietuvos prekybos zonoje praėjusią savaitę kilo trečiadienį iki 44,19 Eur/MWh, tačiau buvo mažesnė nei Švedijos SE4 kainų zonoje. 
 
Aukštą vasario 4 dienos kainą Švedijos SE4 bei Danijos DK2 kainų zonose, o kartu ir visoje „Nord Pool Spot“ biržoje lėmė kelios priežastys.  Vokietijoje smarkiai sumažėjo vėjo elektrinių gaminamos elektros pasiūla, dėl to šoktelėjo kaina Vokietijos elektros biržoje, kuri „pasiuntė“ aukštesnes kainas Danijai ir kitoms Skandinavijos šalims. Vasario 1 d. planiniam remontui buvo išjungtas Švedijos atominės elektrinės Ringhals ketvirtasis blokas, sumažinęs elektros pasiūlą SE4 zonoje.
 
„Akivaizdu, kad kartais kainų pokyčiai net ir tolimesnėje, Vokietijos biržoje, pasiekia mus jungtimis per Daniją, Švediją ir Suomiją, o įjungus „NordBalt“ kitų rinkų įtaką jusime dar labiau. Kaip ir praėjusią savaitę, kai sumažėjus elektros pasiūlai Švedijoje, aukštesnės kainos iš Vokietijos biržos pasklido visame Baltijos jūros regione, taip pat ir pas mus“, - komentuoja Robertas Staniulis, „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovas. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas vasario 2-8 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 91 proc., Lietuvos–Latvijos – 48 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 23 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų