Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2016-03-08

Elektros rinkoje mažėjo pigesnės elektros pasiūla

Praėjusią savaitę, vasario 29-kovo 6 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 29 EUR/MWh. Palyginti su ankstesne savaite, kaina augo beveik 7 proc., o palyginti praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo mažesnė dešimtadaliu. Kainos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje išliko vienodos.
 
Baltijos šalys praėjusią savaitę importavo beveik pusę suvartotos elektros, o Lietuva – 81 proc. suvartotos elektros. Trys ketvirtadaliai elektros į Lietuvą importuota iš Švedijos, Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. 
 
Elektros rinkos kaina Baltijos šalyse augo dėl smukusios pigesnės elektros pasiūlos. Lietuvoje ir Estijoje 40 proc. mažiau gamino vėjo elektrinės, o Latvijoje – 7 proc. mažiau hidroelektrinės. Sumažėjusią atsinaujinančių šaltinių gamybą keitė Latvijos ir Estijos šiluminės elektrinės.
 
Praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina pakilo beveik 8 proc. iki 22,7 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas vasario 29-kovo 6 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 66 proc., Lietuvos–Latvijos – 33 proc., Lietuvos-Švedijos – 87 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 7 proc., Lietuvos-Lenkijos – 79 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų