Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2014-03-24

Lietuvoje ir Latvijoje palaipsniui išjungiamos šiluminės elektrinės

Vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje kovo 17 - 23 dienomis buvo 14,95 cento už kilovatvalandę. Tai yra keliais procentais aukštesnė nei ankstesnę savaitę, tačiau 7 procentais žemesnė nei tuo pačiu metu praėjusiais metais.
 
Plūstant šiltam orui Lietuvoje, kaip ir visame regione bus išjungiamos šiluminės elektrinės. Rygos šiluminė elektrinė sustabdyta praėjusį savaitgalį, šią savaitę darbą nutrauks ir Panevėžio termofikacinė elektrinė. Sumažėjus vietinei generacijai, šalies elektros poreikį tenkins importuojama elektra, taip pat vėjo energija, kuri per praėjusią savaitę sudarė 8 proc. Lietuvoje suvartotos elektros. Balandžio mėnesį, pasibaigus šiluminių elektrinių darbo sezonui, elektros poreikiams tenkinti, esant reikalui, bus pasiruošusios kitos vietinės elektrinės.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai kovo 17–23 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 94 proc., Lietuvos–Latvijos – 42 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 31 proc.
 
Praėjusią savaitę ypač aktyviai buvo prekiaujama dienos eigos rinkoje „Elbas“ – iš viso buvo suprekiauta 4 857 megavatai, arba 2,4 procentai nuo visos „Elspot“ rinkos prekybos apimties. „Nord Pool Spot“ biržoje dienos eigos prekybos rinkos „Elbas“ apyvarta statistiškai sudaro apie 1 procentą „Elspot“ apyvartos.
 
 
Į viršų