Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-04-13

V. Poderys: Ateities elektros energetika – suprantama kiekvienam žmogui

Žymint 120 metų elektros energetikos sukaktį šiandien visuomenei pristatyti ateities elektros energetikos iššūkiai. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ surengtame seminare „Žvilgsnis į ateities energetiką: išmaniosios technologijos elektros energetikoje" ateities elektros energetikos viziją brėžė žymiausi šios srities specialistai ir mokslininkai.
 
„Šiandieninis „Litgrid“ seminaras skirtas pradėti išsamią pažintį su elektros energetikos perspektyva ir galimybėmis. Tai – plati sritis, kurioje naujovės ir atradimai turės reikšmės visų mūsų gyvenimui. Būdami atsakingi už elektros perdavimo sistemą norime užtikrinti, kad modernūs sprendimai bus ne tik įdomūs pas mus dirbantiems inžinieriams ir ekspertams, bet ir visiems, kurie neįsivaizduojame savo gyvenimo be elektros“, – teigė „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.
 
Seminare pristatyta Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ strategija 2020, pateikta naujausia informacija apie elektros rinką, išmaniuosius tinklus, ateities elektros energijos perdavimo tinklą, „smart“ vartotojus, elektros energetikos sistemų dinamiką, geografines informacines sistemas.
 
Tai – viena pirmųjų „Litgrid“ iniciatyvų suprantama kalba visuomenei paaiškinti elektros energetikos aktualijas ir procesus. Pasak „Litgrid“ vadovo V. Poderio, kalbant apie išmaniąsias technologijas elektros energetikoje pirmiausia reikia paaiškinti, kokios naudos iš jų gali tikėtis kiekvienas elektros energijos vartotojas.
 
 „Mus supantys daiktai vis dažniau vadinami „smart“, o didžiausios naujovės, apie kurias dabar dažnai kalbame – išmanieji tinklai, vadinamieji „smartgridai“. Jie svarbūs tuo, jog sudaro galimybes sukurti grįžtamąjį ryšį tarp elektros energijos vartotojų ir visos elektros energijos sistemos“, – sakė V. Poderys.
 
Išmanieji tinklai yra glaudžiai susiję su elektros energetikos rinka. Tik skaidriai veikianti ir konkurencinga elektros rinka leis naudotis visomis išmaniųjų tinklų siūlomomis galimybėmis. Elektros rinka, kurioje elektros tiekėjai perka ir parduoda elektros energiją, Lietuvoje veikia jau pora metų. Šiemet Lietuva jungiasi prie didžiausios pasaulyje elektros biržos „Nord Pool Spot“. Tai, kad Lietuva jau šį birželį taps pažangiausios elektros biržos prekybos zona – didžiulis žingsnis link bendros Europos elektros rinkos.
 
Į viršų