Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-01-05

Elektros rinkoje sumažėjusią vietos gamybą keitė importas

Praėjusią savaitę, gruodžio 28 – sausio 3 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 36,1 EUR/MWh. Palyginti su ankstesne savaite, kaina paaugo 16 proc., o lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – 17 proc. mažesnė. 
 
Lyginant su praėjusia savaite, Lietuvoje suvartota 11 proc. daugiau elektros, o vėjo elektrinėse pagamintos elektros dalis sumažėjo nuo 13 iki 5 proc. visos suvartotos elektros. Be to, nuo sausio 1 d. sustabdyta Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė, kuri pastarosiomis savaitėmis gamino apie 7 proc. suvartotos elektros. Praėjusią savaitę Lietuva importavo 75 proc. suvartotos elektros, 41 proc. elektros importuota iš Šiaurės šalių, 25 proc. iš Lenkijos ir likusi dalis – iš trečiųjų šalių. 
 
Vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina pakilo iki 16,9 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas gruodžio 28 – sausio 3 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 91 proc., Lietuvos–Latvijos – 31 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 4 proc., Lietuvos-Lenkijos – 82 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų