Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-12-28

Elektros rinkoje kainas tirpdė šventinės poilsio dienos

Praėjusią savaitę, gruodžio 21-27 d., elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 31,2 EUR/MWh. Palyginti su ankstesne savaite, kaina smuko beveik 27 proc., o lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo 22 proc. mažesnė. Tai yra žemiausia vidutinė savaitės elektros kaina Lietuvos prekybos zonoje nuo kalėdinių švenčių savaitės 2013 m. gruodį. 
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 58 proc. suvartotos elektros, 36 proc. elektros importuota iš Šiaurės šalių, 20 proc. iš Lenkijos ir likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Išskirtinė tapo gruodžio 26 d. naktis, kai dvi valandas elektros srautas tekėjo iš Lietuvos į Latviją.
 
Šventinę savaitę dėl dviejų poilsio dienų elektros vartojimas sumažėjo 15 proc., o vėjo elektrinės pagamino du kartus daugiau elektros. Augusi vėjo elektrinių pasiūla ir mažėjusi elektros paklausa smukdė kainas ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos jūros regione. Vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina sumažėjo per pusę iki 11,9 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas gruodžio 21-27 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 98 proc., Lietuvos–Latvijos – 29 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 5 proc., Lietuvos-Lenkijos – 64 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų