Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2020-12-02

Elektros tiekimas 18 tūkst. Kauno vartotojų atstatytas per pusvalandį

Šiandien ryte 8:48 val. atsijungė Lietuvos perdavimo tinklo operatoriaus „Litgrid“ Kauno pastotėje esantis galios autotransformatorius. Dėl šio įrenginio atsijungimo trisdešimt penkioms minutėms be elektros liko apie 18 tūkstančių ESO klientų elektros vartotojų Kauno mieste ir rajone, tarp kurių ir Kauno laisvos ekonominės zonos įmonės. Autotransformatorius buvo operatyviai įjungtas, incidento priežastys tiriamos.
 
„Šį rytą 8:48 val. sistemoje fiksavome gedimą – atsijungė Kauno pastotėje esantis 330/110/10 kV  autotransformatorius. Operatyviai reagavome į gautą signalą ir jau 9 val. įjungėme įrenginį atgal į tinklą. Autotranformatoriaus veikla buvo visiškai atstatyta 9:23 val. Atsiprašome visų elektros vartotojų už patirtus nesklandumus. Šiuo metu vykdome tyrimą ir dėsime visas pastangas, kad būtų kuo greičiau nustatytos gedimo priežastys ir imtasi visų reikiamų veiksmų, kad jos nepasikartotų“, – sako l. e. p. „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius Valdas Bancevičius.
 
Pasak jo, tai yra pirmasis atsijungimas Kauno pastotėje per keletą metų. Šiuo metu jau yra sudaryta ekspertų komisija, kuri tirs įvykį, nustatys jo priežastis ir teiks rekomendacijas. 
 
Į viršų