Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Saugiai dirbama tik kas antroje energetikos statybų darbo vietoje
2016-06-14

Saugiai dirbama tik kas antroje energetikos statybų darbo vietoje

Per pirmus penkis šių metų mėnesius elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ surengė 25 darbuotojų saugos patikrinimus rangovų darbų vietose. Pažeidimų nustatyta daugiau nei pusėje - 14-oje darbo vietų, daugeliu atvejų rasta po kelis taisyklių pažeidimus.
 
„Saugos taisyklės svarbios kiekviename darbe, tačiau elektros energetikos srityje jų nesilaikymas gali būti ypač skaudus: neatsargumo prie veikiančių aukštos įtampos elektros įrenginių atvejai gali baigtis mirtimi. Todėl darbų saugos taisyklių laikymuisi negalimi jokie kompromisai“, - sako „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius Vidmantas Grušas.
 
Visus statybos, rekonstrukcijų ir eksploatavimo darbus elektros perdavimo tinkle atlieka „Litgrid“ rangovai - įmonės, laimėjusios viešųjų pirkimų konkursus. Kiekviena šių įmonių atsakinga už tai, kad jų darbuotojai dirbtų saugiai ir laikytųsi visų taisyklių, tačiau jų saugumą taip pat prižiūri ir „Litgrid“ specialistai, reguliariai rengiantys darbų saugos patikrinimus.
 
Iš viso šiemet „Litgrid“ nustatė 31 darbų saugos taisyklių pažeidimą rangovų darbo vietose. V. Grušas atkreipia dėmesį, kad intensyviausias darbymetis elektros perdavimo tinkle vyksta vasarą, todėl darbų saugos klausimai gali tapti dar jautresni.
Dažniausiai pasitaikantys pažeidimai susiję su darbų organizavimu - pavyzdžiui, pildant nurodymą netiksliai aprašoma darbo vieta, šalia esančios pavojingos zonos, darbo vietoje nėra atsakingo asmens, formaliai instruktuojami darbuotojai. Tokios klaidos sudaro net 70 proc. visų „Litgrid“ nustatytų darbų saugos pažeidimų. Apie penktadalį pažeidimų sudaro netinkamai paruoštos darbo vietos: jos neaptvertos, neuždengti elektros kabelių kanalai, pavojingos zonos. Rečiau pasitaiko atvejų, kai darbuotojai dirba be asmeninių apsaugos priemonių, pavyzdžiui, šalmų.
 
„Pastebime, kad kartais darbų saugos reikalavimai, susiję su dokumentų pildymu laikomi mažiau svarbiais. Tačiau jų nesilaikymas gali baigtis lygiai taip pat skaudžiai kaip ir kiti saugos pažeidimai: netinkamai organizuojant darbus kyla rizika, kad bus dirbama darbui nepritaikytoje vietoje ar net neatjungus veikiančių elektros įrenginių“, - sako „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius.
 
Už darbų saugos taisyklių nesilaikymą „Litgrid“ specialistai rangovams gali skirti įspėjimus, baudas ar stabdyti darbus. Šiais metais bendrovė griežtina darbų saugos kontrolę, keisdama vidinius teisės aktus ir skirdama daugiau dėmesio diskusijoms su rangovais.
 
„Dirbti saugiai pirmiausia yra kiekvieno asmeninė atsakomybė, tačiau ilgą laiką dirbdami pavojingoje aplinkoje žmonės yra linkę prarasti budrumą. Todėl kviečiame visus savo partnerius ir rangovus šia tema su savo darbuotojais kalbėtis nuolat ir kasdien vis iš naujo pasitikrinti, ar tikrai darau viską, kad iš darbo grįžčiau sveikas“, - sako V. Grušas.
 
Į viršų