Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„LitPol Link” statybų darbai artėja prie finišo
2015-09-24

„LitPol Link” statybų darbai artėja prie finišo

Pirmosios elektros jungties su Lenkija „LitPol Link” projektui sparčiai artėjant prie pabaigos, darbai visose jo dalyse vyksta itin intensyviai. Šią savaitę Alytų ir Elką sujungsiančios linijos laidai fiziškai kirto Lietuvos-Lenkijos sieną. Visus statybos darbus ruošiamasi baigti iki lapkričio, kai prasidės pirmieji jungties bandymai.
 
51 kilometrą per Lietuvą nusidriekiančioje oro linijos trasoje jau stovi 138 iš 150 jungties atramų, nutiesta beveik 20 km laidų. Darbus oro linijos trasoje planuojama baigti iki jungties bandymų.
 
Rugsėjo 24 dieną jungties statybų aikštelėje netoli Alytaus apsilankęs Energetikos ministras Rokas Masiulis teigė, kad dabartinis darbų tempas ir jų įgyvendinimo lygis nepalieka abejonių, jog projektas bus baigtas laiku.
 
„Darbų tempas nepalieka abejonių, kad „LitPol Link“ jungtis bus baigta laiku. Šiuo metu svarbiausia - tokį tempą išlaikyti. Linijos statybos darbai turi būti baigti po 40 dienų, o po mažiau nei 100 dienų, pabaigus bandymus, „LitPol Link“ pradės veikti“, - kalbėjo energetikos ministras R. Masiulis. 
 
Būsimą jungtį sudarys trys dalys: oro linija nuo Alytaus iki Elko miesto Lenkijoje, transformatorių pastotės abiejose jungties pusėse ir nuolatinės srovės keitiklių stotis netoli Alytaus.
 
Rugsėjo pradžioje baigta rekonstruoti 330 kV skirstykla prie Alytaus transformatorių pastotės. Pradėjus veikti „LitPol Link“, ši skirstykla taps elektros srautų tarp Lietuvos ir Lenkijos mazgu.
 
Pati sudėtingiausia  jungties dalis – nuolatinės srovės keitiklių stotis, taip pat jau pastatyta, šiuo metu baigiama montuoti jos įranga. Keičiant įtampą iš kintamos į nuolatinę ir vėl į kintamąją, ši stotis užtikrins elektros perdavimą tarp technologiškai skirtingų Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų.
 
„Kartu su besibaigiančiomis statybomis, ne mažiau intensyviai vyksta ir pasiruošimo jungčių bandymams, valdymui, eksploatacijai ir prekybai rinkoje darbai. Tokio pobūdžio technologijas, kurios naudojamos „LitPol Link“ jungtyje, Lietuvoje naudosime pirmą kartą, todėl mūsų darbuotojai daug mokosi, perima patirtį iš kolegų užsienyje ir atsakingai ruošiasi naujosios jungties valdymui“, - sakė Daivis Virbickas, „LitPol Link“ projektą įgyvendinančio elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
 
„LitPol Link“ bus pirmoji elektros jungtis, sujungsianti Lietuvos ir Vakarų Europos elektros infrastruktūras. Pradėjus veikti jungčiai, elektra abiem kryptimis galės tekėti iki 500 MW galia.
 
Ministro vizito nuotraukas galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą.
 
Į viršų