Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„Litgrid“ sistemos dispečerių treniruotė Lenkijoje: kartu dirbame ir mokomės
2016-10-11

„Litgrid“ sistemos dispečerių treniruotė Lenkijoje: kartu dirbame ir mokomės

Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemų operatoriai „Litgrid“ ir „Polskie Sieci Elektroenergetyczne“ (PSE) dalyvavo bendroje dispečerių treniruotėje, kur kartu mokėsi spręsti elektros sistemų avarines situacijas. Tai pirmoji „Litgrid“ dispečerių simuliacinė treniruotė Lenkijoje - iki tol bendros treniruotės rengtos tik su Baltijos šalių, Baltarusijos ir Rusijos operatoriais.
 
„Dar statant Lietuvos ir Lenkijos elektros jungtį „LitPol Link“ su Lenkijos dispečeriais intensyviai ruošėmės jos valdymui. Jungčiai pradėjus veikti kartu dirbame kasdien. Pirmą kartą dalyvavome ir Lenkijoje surengtoje dispečerių treniruotėje, kur mokėmės spręsti imituotas avarines situacijas. Tai buvo proga dar geriau susipažinti su kaimyniniu elektros tinklu ir jam tenkančiais iššūkiais, o kartu ir proga suprasti, kad galime dirbti kartu dar daugiau nei dirbame šiandien“, - sakė „Litgrid“ sistemos valdymo departamento direktorius Giedrius Radvila.
 
„Litgrid“ sistemos valdymo centro dispečeriai valdo elektros srautus ir užtikrina patikimą visos Lietuvos elektros sistemos veikimą. Dispečeriai nuolat dalyvauja mokymuose ir treniruotėse, kur atnaujina ir gilina savo žinias bei ruošiasi spręsti sudėtingas technines situacijas.
 
Dispečerių treniruotė Varšuvoje buvo pirmoji vykusi kitai sinchroninei zonai priklausančioje šalyje. Lenkijos elektros sistema priklauso Kontinentinės Europos tinklams, prie kurių ateityje planuoja prisijungti ir Lietuva. Šiuo metu Lietuvos elektros sistema veikia sinchroniškai su IPS/UPS sistema, kuriai taip pat priklauso Latvija, Estija, Rusija ir Baltarusija. Iki šiol Lietuvos dispečeriai treniruodavosi kartu su Baltijos šalių, Rusijos ir Baltarusijos specialistais. Pasak „Litgrid“ generalinio direktoriaus Daivio Virbicko, nauja patirtis dar labiau plečia „Litgrid“ specialistų žinias ir stiprina bendrovę kaip regiono energetikos kompetencijų centrą.
 
„Lietuvos elektros sistema yra unikalioje padėtyje. Valdome jungtis, jungiančias tris skirtingas sinchronines zonas. Mūsų žinios ir įgūdžiai leidžia išmanyti energetikos sistemas nuo Vladivostoko iki Lisabonos, nuo Helsinkio iki Atėnų. Tai didelis iššūkis specialistams, bet kartu ir didelė patirtis, padedanti siekti dar gilesnės integracijos ir sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais. To siekiant bendros pratybos kartu sprendžiant realias kritines situacijas Lietuvos ir Lenkijos energetikos sistemose taps mūsų darbo dalimi“, - sako D. Virbickas.
 
Be bendrų dispečerių treniruočių Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemų operatorių dispečeriai kas dvi savaites keičiasi aktualia informacija telefoninėse konferencijose. Jų metu aptariamos Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo tinkluose iškilusios sudėtingos situacijos, infrastruktūros priežiūros  ir sistemos valdymo klausimai. Kartą per metus rengiami bendri seminarai su  kaimyninės šalies specialistais. Šį pavasarį Lietuvoje lankėsi Lenkijos perdavimo sistemos operatoriaus PSE dispečerinio darbo specialistai. Kitais metais toks pat vizitas planuojamas Lenkijoje.
 
Į viršų