Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-12-16

Trys ketvirtadaliai lapkritį suvartotos elektros buvo importuota

Elektros importo galimybės per lapkričio mėnesį leido padidinti elektros pasiūlą elektros rinkoje ir lėmė ketvirtadaliu mažesnę elektros kainą biržoje – ji svyravo apie 16 centų už kilovatvalandę (ct/kWh), o visoje „Nord Pool Spot“ elektros prekybos sistemoje vidutinė didmeninė elektros kaina lapkričio mėnesį buvo 12,7 ct/kWh.
 
Fizinių apribojimų elektrai patekti į Lietuvą po lapkričio 10 dienos nebuvo, tai leido 18 proc. padidinti elektros importą iš Latvijos ir Estijos ir net 62 proc. padidinti importą iš Baltarusijos ir Rusijos. Vertinant šalies elektros poreikius ir vietinių elektrinių gamybą lapkričio mėnesį, trys ketvirtadaliai Lietuvoje sunaudotos elektros buvo importuota. Vietinėje elektros gamyboje dominavo šiluminių elektrinių gaminama elektra, dėl stipraus vėjo jautėsi vėjo gaminamos elektros įtaka – iš visos Lietuvoje pagamintos elektros beveik ketvirtadalį pagamino vėjo jėgainės.
 
Tarpsisteminiai jungčių tarp Lietuvos ir Karaliaučiaus bei Lietuvos ir Latvijos–Estijos pralaidumai lapkričio mėnesį buvo išnaudojami atitinkamai 95 proc. ir 81 proc., jungčių su Baltarusija ir Rusija pralaidumai vidutiniškai buvo išnaudojami 47 proc.
 
 
 
Į viršų