Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-07-12

Elektros rinkoje kainas nurėžė didesnė regiono gamintojų konkurencija

Praėjusią savaitę, liepos 4-10 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 35,6 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh), beveik per pusę mažiau nei ankstesnę savaitę ir 23 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu.
 
Lietuva importavo tris ketvirtadalius suvartotos elektros. Kiek daugiau nei pusė elektros buvo importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 11 proc. – iš Lenkijos, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Vidutinė savaitės kaina mažėjo, nes dėl šventinės dienos smuktelėjo elektros poreikis. Tuo tarpu pigios elektros pasiūla augo. Lietuvoje vėjo elektrinių gamyba išaugo du kartus. Latvijoje po planinio remonto pradėjo veikti Rygos antroji šiluminė elektrinė, o savaitės pabaigoje buvo įjungta šiluminė elektrinė ir Karaliaučiuje. Praėjusią savaitę Lenkijoje vyravo žemesnės kainos nei Lietuvoje ir Latvijoje, nes daugiau nei tris kartus augo vėjo elektrinių gamyba, o atvėsus orams mažėjo vartojimas. 
 
Nuo šiandien „Nord Pool“ biržoje prekiaujama elektra, perduodama Lietuvos-Švedijos elektros jungtimi „NordBalt“. Jungtis atsijungė birželio 30 d., suveikus automatinei apsaugai. Nustatyta, kad atsijungimo priežastis – gedimas sausumos kabelyje Lietuvos pusėje, maždaug 3,8 kilometrai nuo keitiklio Kiškėnuose. 
 
Liepos 4-10 d. importui į Lietuvą tarptautinių Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 46 proc., Lietuvos-Baltarusijos – 52 proc. Tarptautinių Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 91 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 6 proc., o kryptimi Lietuvos kryptimi - 64 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų