Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2021-09-22

Savaitgalį Kaliningrade vyks elektros sistemos izoliuotas bandymas

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ primena, kad šį šeštadienį, rugsėjo 25 dieną vyks Kaliningrado srities izoliuoto darbo bandymas.
 
Siekdama užtikrinti Lietuvos elektros sistemos patikimumą ir koordinuotą darbą su kaimyninių šalių operatoriais, 8 valandas truksiančio bandymo metu „Litgrid“ veiks pagal iš anksto parengtą planą.
 
„Artėjančiam Kaliningrado izoliuoto darbo bandymui ruošiamės pagal numatytą programą, kad būtume pasiruošę bet kokioms situacijoms ar galimiems trikdžiams elektros energetikos sistemoje ir užtikrintume elektros energijos perdavimo patikimumą vartotojams. Numatoma, kad izoliuoto darbo bandymai Kaliningrade bus atliekami kasmet tol, kol Baltijos šalys atsiskirs nuo posovietinės BRELL sistemos. Tai padaryti ir sinchronizuotis su žemyninės Europos tinklais Lietuva, Latvija ir Estija ketina 2025 metais“, – sako „Litgrid“ Sistemos valdymo departamento direktorius Donatas Matelionis.
 
Bandymo metu nevyks prekyba iš Kaliningrado importuojama elektra.
 
Iki šiol jau buvo surengti du tokio pobūdžio testai: pirmasis vykdytas užpernai ir truko 72 valandas, o antrasis pernai truko 8 valandas.
 
Į viršų