Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Renkamas rangovas Alytaus skirstyklos rekonstrukcijai, kitas konkursas – „LitPol Link“ elektros oro linijai tiesti
2013-03-25

Renkamas rangovas Alytaus skirstyklos rekonstrukcijai, kitas konkursas – „LitPol Link“ elektros oro linijai tiesti

Elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ įgyvendinimo grafike – dar vienas svarbus etapas: paskelbtas konkursas dėl 330 kV skirstyklos Alytuje rekonstrukcijos. Tarptautinio konkurso laimėtojas parengs skirstyklos darbo projektą, pateiks jos įrangą ir atliks rekonstrukcijos darbus.
 
Prie atnaujintos skirstyklos, esančios Alytaus transformatorių pastotėje, bus prijungtos dvi naujos 330 kV elektros oro linijos, eisiančios link nuolatinės srovės intarpo ir link Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės. Skirstykla veiks kartu su nuolatinės srovės intarpu bei 400 kV skirstykla, kurių projektavimą ir statybos rangą atliks technologijų įmonė ABB. Ji laimėjo anksčiau skelbtą „Litgrid“ konkursą, o sutartis dėl darbų buvo pasirašyta praėjusį mėnesį.
 
Netrukus bus paskelbtas elektros perdavimo linijos nuo Alytaus iki Lietuvos sienos su Lenkija statybų konkursas.
„Visas šis kompleksas taps Lietuvos vartais į Vakarų Europos elektros rinką. „LitPol Link“ pirmą kartą sujungs Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros infrastruktūras“, – sako konkursą paskelbusio Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.
 
„LitPol Link” jungtis iki 2015 metų pabaigos pradės veikti 500 MW galia, o iki 2020 m. – 1000 MW galia. Šį ir kitus strateginius Lietuvos energetikos projektus – elektros jungtį su Švedija ir prisijungimą prie kontinentinės Europos tinklų įgyvendina Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“.
Į viršų