Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-01-12

„Litgrid“ Sistemos valdymo centre lankėsi moksleiviai

Šiandien Vilniaus „Ryto“ vidurinės mokyklos 11-12 klasių moksleiviai lankėsi elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Sistemos valdymo centre. „Litgrid“ vadovai ir darbuotojai pasakojo, kokias funkcijas atlieka elektros perdavimo sistemos operatorius, kaip vyksta darbas visą parą veikiančiame Sistemos valdymo centre, kas yra elektros energijos balansavimas ir kokių dalykų reikia mokytis, kad galėtum dirbti šį atsakingą darbą.
 
„Džiaugiamės, kad  vyresniųjų klasių  mokiniai  galėjo apsilankyti vienoje svarbiausių energetikos įmonių. Mūsų  mokiniai  aktyvūs ir žingeidūs. Sužinoti, kaip dirba žmonės, kurie užtikrina, kad visų mūsų namuose ir klasėse nuolat  būtų šviesu, galėtume naudotis įvairiais buitiniais prietaisais, audiovizualinėmis priemonėmis – labai įdomu. Nenustebsime, jei šis vizitas padės  mokiniams renkantis specialybę. Mūsų mokykloje siekiama ugdyti pilietį, besirūpinantį švaria ir ekologiška jį supančia aplinka. Džiaugiuosi, kad tokio pobūdžio akcijose dalyvauja visa mokyklos bendruomenė. Mes už ekologiją“, –  sako mokyklos direktorė Ramunė Rimkuvienė.
 
„Ateitis priklauso jauniems žmonėms. Stebint žibančias moksleivių akis, nekyla abejonių, kad jie išaugs puikiais žmonėmis ir taps gerais specialistais. Galiu tik palinkėti, kad tokie jauni ir šviesūs žmonės baigę mokslus ateitų į „Litgrid“ dirbti ir valdytų šalies elektros perdavimo sistemą, kai jau būsime žemyninės Europos infrastruktūros ir elektros rinkos visaverčiais nariais“, – teigia „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.
 
Po ekskursijos moksleiviai pasitikrino savo žinias atsakydami į viktorinos klausimus. Ši ekskursija – pagrindinis prizas, kurį „Ryto“ vidurinė mokykla laimėjo dalyvaudama  akcijoje „Atiduok seną plytą perdirbti“.
 
Vilniaus „Ryto“ vidurinėje mokykloje mokosi 818  mokinių. Mokykla nuolat aktyviai dalyvauja įvairiose socialinėse ir ekologinėse akcijose. Nuo 2007 m. iki šiol mokykloje stovi dėžutė, į kurią mokiniai ir mokytojai atneša nebenaudojamas baterijas ir akumuliatorius, – tai pirmosios sėkmingos mokyklos iniciatyvos „Rink baterijas“ rezultatas. Nuo 2011 m. spalio vykusią akciją „Atiduok seną plytą perdirbti“ mokykla laimėjo surinkusi daugiausiai senų mobiliųjų telefonų perdirbimui – net 33,78 kilogramus ir daugiausiai telefonų vienam mokyklos bendruomenės nariui.
 
Sausio 12 dieną  mokykloje vyks akcijos „Atiduok seną plytą perdirbti“ baigiamasis renginys  „Visada atiduok senas plytas perdirbti“. Jo metu su mokiniais bus kalbama apie elektronikos atliekų rūšiavimą ir tariamasi dėl ekologinio informacinio stendo leidybos. Mokykla jau užsiregistravo  dalyvauti respublikinėje akcijoje „Ilgiausias saldainių popierėlių kilimas“, kuris tęsis iki Žemės dienos.
 
Į viršų