Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-08-03

Elektros rinkoje – stabilios vasariškos kainos

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje liepos 27 -rugpjūčio 2 dienomis siekė 44,32 euro už megavatvalandę. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo 29 proc. mažesnė, o palyginti su ankstesne savaite ji krito 5 procentais. Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vidutinė kaina buvo 7,95 EUR/MWh.
 
Praėjusią savaitę į Lietuvą parsiųsta 63 proc. suvartotos elektros. 45 proc. elektros buvo importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Palyginti su ankstesne savaite, importas iš Karaliaučiaus augo daugiau nei du kartus. Tai lėmė liepos 31 d. pasibaigęs Karaliaučiaus šiluminės elektrinės remontas.
 
Tuo tarpu Lietuvoje penktadaliu mažiau gamino Lietuvos elektrinė, ketvirtadaliu mažiau – vėjo elektrinės. Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinė gamyba išaugo 45 procentais.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas liepos 27 – rugpjūčio 2 vidutiniškai buvo išnaudojamas 99 proc., Lietuvos–Latvijos – 39 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 43 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų