Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2021-02-02

„Litgrid“ pradeda Priekulės skirstyklos rekonstrukciją

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pradeda 110/10 kV Priekulės transformatorių pastotės 110 kV skirstyklos rekonstravimo statybos darbus.
 
Statybos leidimas projektui išduotas 2021 m. sausio 27 d.
 
Klaipėdos rajone, Priekulės seniūnijoje esančios transformatorių pastotės rekonstrukcijos projektas prisidės prie elektros energetikos sistemos perdavimo tinklo patikimo ir stabilaus darbo užtikrinimo, nenutrūkstamo elektros energijos tiekimo, vidaus elektros perdavimo tinklo nuoseklaus ilgalaikio atstatymo ir modernizavimo.
 
Rekonstrukcijos metu bus keičiami srovės ir įtampos matavimo transformatoriai, naujuose įrenginiuose bus naudojamas žymiai mažesnis izoliacinės alyvos kiekis, kas sumažins aplinkos taršos riziką. Savoms reikmėms bus dalinai naudojama saulės elektrinės pagaminta energija.
 
Darbų pradžia numatoma šių metų antrąjį ketvirtį, pabaiga – 2022 m.
 
Investicijos į projektą siekia 1,4 mln. eurų, iš Europos Sąjungos lėšų projektui finansuoti skirta 589,2 tūkst. eurų. Projektas iš dalies finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 6 prioriteto „Darnaus transporto ir pagrindinių tinklų infrastruktūros plėtra“ 06.3.1-LVPA-V-103 priemonę „Elektros perdavimo sistemos modernizavimas ir plėtra“ iš ES Regioninės plėtros fondo.
 
 
Į viršų