Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-03-24

Elektros kaina išlieka stabiliai žema

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje kovo 16-22 dienomis buvo 33,31 euro už megavatvalandę (11,5 lito ct/kWh), 5 proc. aukštesnė nei prieš savaitę, tačiau 23 proc. mažesnė nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.  Praėjusią savaitę importuota vidutiniškai 75 proc. šalyje suvartotos elektros.
 
„Praėjusios savaitės ketvirtadienį elektra Lietuvos ir Latvijos biržose kainavo net mažiau negu Danijoje. Poros eurų didmeninių elektros kainų skirtumą lėmė sumažėjusi vėjo energijos Vokietijoje pasiūla. Vyraujant stipresniam vėjui žemyninėje Europoje, vokiečių vėjo elektrinių generuojamos elektros perteklius jungtimis pasiekia Danijos ir Švedijos elektros vartotojus ir sumažina elektros kainas šiose rinkose“, – sakė Robertas Staniulis, „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovas. 
 
Praėjusios savaitės antradienį ir trečiadienį dėl planinio „Estlink“ jungties atjungimo pralaidumas tarp Suomijos ir Estijos siekė tik 342 MW, kas lėmė kainų skirtumą šiose šalyse. Tačiau dėl pakankamos hidrogeneracijos Latvijoje tomis dienomis, Lietuvos ir Latvijos prekybos zonoje kainos reikšmingai nekito.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas kovo 16-22 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 86 proc., Lietuvos–Latvijos – 48 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 12 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama www.nordpoolspot.com skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų