Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2020-06-09

„LitPol Link“ keitikių stotis veiks tyliau

 Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pradėjo vykdyti Alytaus rajone esančios „Lit­Pol Link“ jungties kei­tik­lių sto­ties ir transformatorių pastotės įrenginių skleidžiamo garso slopinimo priemonių galimybių studiją. Studiją rengia UAB „DGE Baltic Soil and Environment“ . Ją planuojama pabaigti 2020 m. rugsėjo mėnesio pradžioje.
 
„Ši studija yra pirmasis žingsnis, padėsiantis mums atsakyti į klausimus, kokios papildomos priemonės efektyviausiai išspręs Alytuje veikiančio strateginio Lietuvos objekto - „LitPol Link“ jungties keitiklių stoties ir transformatorių pastotės skleidžiamą triukšmą. Turėdami atsakymus, mes iš karto imsimės tolimesnių darbų – paskelbsime konkursą garsą slopinančių priemonių projektavimo ir statybos darbams. Dabartinė patirtis rodo, kad šis objektas yra kompleksinis, jo strateginė reikšmė Lietuvos energetinės nepriklausomybės projekte didėja ir esamų dviejų triukšmo slopinimo priemonių – sienelės ir pylimo – nepakanka. Todėl mes bendradarbiausime su vietos bendruomenėmis, detaliai ištirsime situaciją ir pasirūpinsime papildomomis keitiklių stoties keliamo triukšmo poveikio gyvenamajai aplinkai mažinimo priemonėmis“, - sako „Litgrid“ strateginės infrastruktūros departamento direktorė Gerda Krasauskė.  
 
Galimybių studijos metu yra detaliai nagrinėjamos garso sklidimo priežastys, analizuojama jo sklaida link gyvenviečių, atliekamos gyventojų apklausos, įvertinami įrenginių darbo režimai, meteorologinės sąlygos, analizuojamas įrenginių poveikis gyvenamajai aplinkai. Studiją rengianti įmonė taip pat analizuos gerąsias užsienio šalių praktikas mažinant elektros tinklo įrenginių poveikį aplinkai ir pasiūlys efektyviausius sprendinius Alytaus pastotei.
 
Pasak studiją atliekančių ekspertų, šalia „LitPol Link“ keitiklių stoties ir transformatorių pastotės yra ir kitų triukšmo šaltinių, tokių kaip intensyvus eismas šalia esančiu keliu. Todėl „Litgrid“ vykdomu projektu bus siekiama įvertinti ne tik teritorijoje esančių elektros įrenginių skleidžiamą triukšmą ir jo mažinimo sprendimus, bet ir autotransporto sukeliamą triukšmo lygį gyvenamojoje aplinkoje.
 
 
2020 m. rugsėjį, turint studijos rezultatus, bus inicijuojamas II projekto įgyvendinimo etapas - „Litgrid“ pradės viešuosius pirkimus triukšmą mažinančių priemonių sprendimo projektavimo ir statybos darbams. Planuojama projektą įgyvendinti iki 2021m pabaigos. „Suprasdami gyventojų rūpesčius, mes dirbame maksimaliai trumpais terminais ir norime kuo greičiau išspręsti šią situaciją“, - sako G. Krasauskė.
 
2015 m. pradėjusi veikti „LitPol Link“ – viena svarbiausių jungčių sinchronizacijos projekte. Ji pirmą kartą sujungė Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros infrastruktūras. Šiuo metu įgyvendinama „LitPol Link“ jungties plėtra. Jungtis su Lenkija atveria galimybę sinchroniškai veikti su kitų Vakarų Europos valstybių energetikos sistemomis ir leidžia plėtoti bendrą Europos elektros rinką. Sinchronizacijos projektą numatyta įgyvendinti iki 2025 m.
 
Į viršų