Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-09-22

Praėjusią savaitę elektros kaina rinkoje nežymiai mažėjo

Elektros biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje rugsėjo 15–21 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 20,1 centų už kilovatvalandę arba 0,8 ct/kWh mažesnė už praėjusios savaitės vidutinę kainą biržoje.
 
Stabilią elektros kainą leido išlaikyti pakankama vietinės ir importuojamos elektros energijos pasiūla rinkoje ir nuo rugsėjo pradžios beveik nepakitusi elektros paklausa. Praėjusią savaitę po remonto vėl pradėjo veikti tarpsisteminė elektros perdavimo jungtis tarp Suomijos ir Estijos „EstLink 2“. Tai padidino skandinaviškos elektros tiekimo į Baltijos šalis galimybes, tačiau ribotas Estijos–Latvijos jungties pralaidumas stabdė  šiaurietiškos elektros tėkmę į Latviją ir Lietuvą bei elektros kainos mažėjimą šių šalių prekybos zonose.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai rugsėjo 15–21 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 95 proc., Lietuvos–Latvijos – 23 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 62 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų