Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-09-13

Tiesiant Vilniaus vakarinį aplinkkelį, rekonstruojami elektros perdavimo įrenginiai

Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pradėjo svarbų darbų etapą – Vilniaus vakarinio aplinkkelio nutiesimui trukdanti elektros perdavimo linija, pakeliui į sostinės Pilaitės mikrorajoną, ruošiama išardymui. Vietoj šios oro linijos, einančios L. Asanavičiūtės ir Ozo gatvėmis, šiuo metu klojamas daugiau kaip 3 km ilgio požeminis kabelis. Naujas elektros perdavimo požeminis kabelis bus prijungtas prie dabar rekonstruojamo Viršuliškių elektros perdavimo mazgo – transformatorių pastotės, esančios šalia tiesiamo aplinkkelio.  

Pasak elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ vadovo Virgilijaus Poderio, efektyviai tvarkant  miesto elektros perdavimo įrenginius, „Litgrid“ prisideda prie spartesnio Vilniaus vakarinio aplinkkelio nutiesimo. „Kasdien rūpindamiesi, kad kiekvienuose namuose būtų elektros, dalyvaujame ir visam miestui reikšmingų projektų įgyvendinime. Pašalinę kliūtis, iškylančias tiesiant šį aplinkkelį, artėjame prie tos dienos, kai Vilniaus gatvės bus išvaduotos nuo automobilių spūsčių, turėsime laisvesnį pravažiavimą sostinės centru, švaresnį orą miestiečiams ir sutaupytą laiką, norintiems aplenkti Vilnių“ – teigia V. Poderys.

Atnaujinta pastotė užtikrins patikimą, saugų ir ekonomišką elektros perdavimą Viršuliškių ir Karoliniškių gyventojams ir tuose mikrorajonuose įsikūrusioms įstaigoms. Pavasarį pradėtą elektros įrenginių rekonstrukciją, kurios vertė daugiau kaip 2 mln. litų, planuojama baigti jau šį lapkritį. „Tokios apimties rekonstrukcijos darbus būdavo įprasta atlikti per porą metų. Atsakingai planuodami investicijas, išnaudodami išaugusią rangovų rinką bei efektyviai vykdydami viešuosius pirkimus, rekonstrukcijos darbus perkame ketvirtadaliu pigiau nei prieš dvejus metus“, – sako V. Poderys.

Per pirmąjį šių metų pusmetį „Litgrid“ investicijos į elektros perdavimo tinklą ir jo įrenginius siekė 65,8 mln. litų (41 proc. visų investicijų). Dėl efektyvaus „Litgrid“ veiklos organizavimo 2008-2011 m. elektros perdavimo tarifas Lietuvoje sumažėjo net 30 procentų ir jau treti metai iš eilės nedidėja, nors Europoje per tą patį laiką jis išaugo 27 proc.

„Litgrid“ ne tik atsako už šalies elektros perdavimo tinklo vystymą, bet ir įgyvendina strateginius elektros energetikos projektus – tarptautines elektros jungtis „NordBalt“ (Lietuva-Švedija) ir „LitPol Link“ (Lietuva-Lenkija), taip pat atsako už visavertę šalies elektros energetikos sistemos integraciją į kontinentinės Europos tinklus ir bendrą Europos elektros rinką.
 
 
Į viršų