Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2018-02-05

Elektros rinkos kainos mažėjo 16 proc.

Praėjusią savaitę, sausio 29 – vasario 4 d. „Nord Pool“ biržos sistemos kaina mažėjo 3 proc. ir siekė 32,6 EUR/MWh. Labiausiai - 16 proc. kainos krito Suomijoje ir Baltijos šalyse, tuo tarpu Danijoje kainos augo vidutiniškai 6 proc. Baltijos šalių ir Suomijos kainų mažėjimui įtakos turėjo padidėjęs importo srautas iš Švedijos per „NordBalt“ jungtį. Lietuvoje ir Latvijoje praėjusią savaitę kainos buvo vienodos ir siekė 37,0 EUR/MWh. 
 
Lietuvoje importuota 70 proc. suvartotos elektros energijos, 43 proc. – Švedijos, 28 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 29 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Bendras Baltijos šalių sistemos poreikis krito 3 proc. Vėjo elektrinių gamyba sumažėjo dešimtadaliu, šiluminių elektrinių gamyba sumažėjo 2 proc., hidroelektrinių gamyba išaugo ketvirtadaliu. Bendras elektros gamybos kiekis Baltijos šalyse išliko stabilus. Lietuvoje 9 proc. išaugo vėjo generacija, kuri sudarė 41 proc. visos šalyje pagaminamos elektros energijos, o hidroelektrinių ir šiluminių elektrinių gamyba išliko stabili ir sudarė atitinkamai 31 proc. ir 28 proc. visos šalies gamybos. 
 
Sausio 29 – vasario 4 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 31 proc., o Baltarusijos - Lietuvos – 14 proc. Tarptautinių Estijos - Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 39 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 46 proc., o Lietuvos kryptimi - 13 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 79 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų