Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2020-12-02

Dėl gedimo Švedijoje nustojo veikti „NordBalt“ elektros jungtis

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ praneša, kad gruodžio 2 d. naktį dėl gedimo nustojo veikti „NordBalt“ elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos.
 
Gedimas įvyko apie 1 val. nakties, Nibru keitiklio stotyje Švedijoje. Švedijos perdavimo sistemos operatoriaus „Svenska kraftnät“ ir gamintojo atstovų „Hitachi ABB Power Grids“ komanda nustatė gedimo pobūdį ir ėmėsi veiksmų jį pašalinti, kad jungties veikla būtu kuo greičiau atstatyta.
 
Aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis „NordBalt“ pastarąjį kartą gedimą patyrė birželio mėnesį, tai buvo pirmas toks atvejis nuo 2018 m. Tuo metu gedimas įvyko taip pat Švedijos teritorijoje, požeminio kabelio movoje, esančioje maždaug 30 km nuo Nibru pastotės.
 
Šių metų sausį–rugsėjį per „NordBalt“ į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 43 % viso elektros importo.
 
700 MW galios elektros jungtis su Švedija pradėjo veikti 2016 m.
 
Į viršų