Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Svarbiausio „NordBalt“ elektros jungties įrenginio statybų aikštelėje darbus pradeda švedų rangovai
2014-03-04

Svarbiausio „NordBalt“ elektros jungties įrenginio statybų aikštelėje darbus pradeda švedų rangovai

Atlaisvinta Klaipėdos transformatorių pastotės teritorija perduota „NordBalt“ elektros jungtį gaminančiai ir statysiančiai švedų technologijų įmonei ABB, kuri netrukus čia pradės jungties nuolatinės srovės keitiklio statybą. Sutartis su ABB dėl „NordBalt“ keitiklio statybos buvo pasirašyta 2010 m. pabaigoje, sutarties, apimančios keitiklių Lietuvoje ir Švedijoje statybą, vertė – 507 mln. litų. 
 
Klaipėdos pastotės teritorijoje netrukus pradėsiantis kilti statinys ir technologiniai įrenginiai bus įrengti vietoje anksčiau čia veikusios 110 kilovoltų skirstyklos, naujoji skirstykla pastatyta gretimoje pastotės dalyje. Prie keitiklio bus jungiamas aukštos įtampos nuolatinės srovės kabelis, kuris elektrą perduos Baltijos jūros dugnu tarp Lietuvos ir Švedijos. Nuolatinės srovės keitiklis reikalingas paversti kintamąją srovę nuolatine ir taip perduoti elektros energiją tarp skirtingų Lietuvos ir Švedijos elektros energetikos sistemų.
 
„Elektros jungčių statyba – itin sudėtingas projektas, susidedantis iš daugybės etapų. Aukščiausia darbų kokybė ir laiku įvykdyti įsipareigojimai yra svarbiausios sąlygos, kurias keliame ir sau, ir mūsų partneriams dirbantiems šiame projekte“, – sakė Karolis Sankovski, „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius.
 
Švedijoje esančioje gamykloje jau pagaminta beveik pusė, daugiau kaip 400 kilometrų jungties jūrinio kabelio. Po Kuršių mariomis ir Kuršių Nerijoje dar praėjusį rudenį atlikti gręžimo darbai, nutiesti vamzdžiai, kuriais bus tiesiamas kabelis. Planuojama, kad kabelio tiesimo po mariomis ir Baltijos jūra darbas prasidės 2014 metų balandį.
 
Ruošiantis „NordBalt“ jungties statybai, sparčiai rekonstruojama ir Klaipėdos transformatorių pastotė. Sausio pradžioje eksploatacijai buvo įjungtas naujas pastotės autotransformatorius, vasarį pradėjo veikti etapais atnaujinamos pastotės 110 kilovoltų įtampos dalis, baigiami rekonstruoti ir 330 kilovoltų pastotės įrenginiai. 2015 m. pabaigoje Klaipėdos pastotė taps elektros jungties į Švediją „NordBalt“ prijungimo vieta Lietuvoje, o dar šį rudenį čia bus prijungta baigiama statyti nauja elektros perdavimo linija Klaipėda–Telšiai. Švedijos pusėje jungties prijungimo vieta įrenginėjama Nybro pastotėje.
 
Į viršų