Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Pasiektas susitarimas dėl elektros jungties „NordBalt“ sausumos movų keitimo
2017-04-28

Pasiektas susitarimas dėl elektros jungties „NordBalt“ sausumos movų keitimo

Po konstruktyvių Lietuvos ir Švedijos ekspertų derybų pasiektas susitarimas, kad „NordBalt“ kabelių požeminės jungiamosios movos bus pakeistos. Movų keitimo darbai planuojami 2018 metais, iki tol bus atlikti naujai suprojektuotų movų bandymai.
 
„Lietuvos ir Švedijos jūrinė jungtis bus naudojama dešimtmečius, todėl turime būti tikri, kad technologijos veiks patikimai visą jungties eksploatacijos laiką. „NordBalt“ jungtis yra svarbi visam Baltijos jūros regionui, todėl svarbu, kad pavyko surasti sprendimą, kuris užtikrins sklandų ir patikimą jungties darbą. Lietuvos elektros vartotojams šie jungties elementų perdarymai nekainuos“, – sakė Žygimantas Vaičiūnas, energetikos ministras. 
 
Susitarimą pasirašė  Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemų operatoriai „Litgrid“ ir „Svenska kraftnät“ ir jungties kabelį bei movas projektavusi, pagaminusi ir instaliavusi pasaulinė technologijų kompanija ABB. Jame numatyta pakeisti 116 sausumos kabelių movų. Švedijos pusėje požeminis kabelis driekiasi beveik 40 kilometrų, o Lietuvos pusėje – 13 kilometrų. 
 
„Derybos buvo labai intensyvios ir sudėtingos. Pavyko sutarti dėl optimalių terminų, kurie užtikrins ilgalaikius patikimus naujausių technologijų sprendimus. Visi suprantame, kad sėkmingas šio movų klausimo sprendimas – tai pirmiausiai ABB, laikomos pasauline technologijų lydere, garbės reikalas“, – sakė Daivis Virbickas, „Litgrid“ generalinis direktorius. Anot jo, tiksli remonto pradžios ir pabaigos data, kai tik bus žinoma, bus skelbiama elektros biržos „Nord Pool“ pranešimų sistemoje. 
 
Pernai pradėjusi veikti 700 megavatų galios jungtis „NordBalt“ tapo vienu svarbiausių elektros importo šaltinių. 2016 m. elektros kaina didmeninėje rinkoje smuko 13 proc., o lyginant su 2014 metais – 25 proc. Elektros importas iš Švedijos 2016 metais sudarė 27 proc. visos importuotos elektros. 
Į viršų