Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-09-19

Kainos mažėjimą lėmė išaugusi elektros energijos pasiūla regione

Praėjusią savaitę, rugsėjo 11-17 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina krito 7 proc. ir siekė 36,7 euro už megavatvalandę (EUR/MWh).
Lietuvoje importuota 78 proc. suvartotos elektros, 48 proc. – Švedijos, 13 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 39 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Bendra Baltijos šalių gamyba augo 1 proc. Labiausiai, beveik trečdaliu, regione padidėjo vėjo elektrinių generacija, o hidroelektrinių gamyba išaugo 7 proc., tuo tarpu šiluminės elektrinės gamino 5 proc. mažiau. Estijoje gamyba smuko 4 proc., o Latvijoje ir Lietuvoje augo atitinkamai 8 proc. ir 3 proc.
Lietuvoje šiluminių elektrinių gamyba smuko 36 proc., o hidroelektrinės gamino 31 proc. mažiau. Tuo tarpu, vėjo elektrinių gamyba didėjo daugiau nei dvigubai ir sudarė pusę visos pagaminamos elektros energijos šalyje. 
Rugsėjo 4-10 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 19 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 2 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 25 proc. Praėjusią savaitę vyko planiniai jungties „LitPol Link“ priežiūros darbai, todėl jungtis buvo neprieinama rinkai. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 69 proc., Švedijos kryptimi – 0 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų