Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-10-31

Elektros rinkoje kainas formavo pabrangusi skandinaviška elektra

Elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje praėjusią savaitę, spalio 24-30 d., buvo 39,8 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su ankstesne savaite, kaina ūgtelėjo 3 proc., o palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu kaina buvo 22 proc. žemesnė. 
 
Baltijos šalyse kainos augo dėl sumažėjusio pigesnės elektros pasiūlos iš Šiaurės šalių. Lietuvoje importuota du trečdaliai suvartotos elektros, 6 proc. – iš Švedijos, 38,7 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Elektros rinkoje susidariusią palankią situaciją išnaudojo Baltijos šalių šiluminės elektrinės – jų gamyba augo apie 15 proc., Lietuvoje – trečdaliu. 
 
„Nord Pool“ Skandinavijos prekybos zonoje kaina pakilo 6 proc. iki 36,9 EUR/MWh. Kainos augimą lėmė paaugęs elektros vartojimas Švedijoje, Norvegijoje ir Danijoje. Be to, visose Šiaurės šalyse sumažėjo hidroelektrinių rezervas. Aukštesnę kainą formavo ir pusantro karto išaugęs eksportas iš Švedijos ketvirtosios prekybos zonos į Vokietiją. 
 
Baltijos jūros regiono valstybėse žemiausia vidutinė kaina – 36,4 EUR/MWh – praėjusią savaitę formavosi Lenkijoje. Naktimis ir toliau vyravo eksportas iš Lenkijos į Vokietiją, Švediją ir Lietuvą. Žemesnę kainą užtikrino didelė vėjo ir šiluminių elektrinių gamyba.
 
Spalio 24-30 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 27 proc., Švedijos-Lietuvos – 18 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 26 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 47 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 7 proc., o Lietuvos kryptimi - 81 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų