Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-05-20

Elektros kainas rinkoje prilaikė nedarbo dienos pas kaimynus

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje gegužės 11–17 dienomis išliko panaši kaip prieš savaitę ir buvo 36,10 euro už megavatvalandę (12,5 lito ct/kWh). Per savaitę importuota vidutiniškai 64 proc. šalyje suvartotos elektros, 60 proc. elektros importo  buvo iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi elektra importuota iš trečiųjų šalių.
 
Praėjusios savaitės pirmadienis buvo nedarbo diena Rusijoje, o nuo ketvirtadienio ilguoju savaitgaliu džiaugėsi visos Skandinavijos šalys. Didesnė elektros pasiūla biržoje buvo galima dėl nedarbo dienomis Rusijoje netaikomo elektros perdavimo galios mokesčio.  Mažesnis elektros poreikis Skandinavijoje ilgojo savaitgalio dienomis leido pigesnei elektrai tekėti iš Šiaurės Europos, nors dėl vykusio Suomijos-Estijos jungties remonto šis srautas buvo ribotas.
 
Lietuvoje elektros sistemos patikimam darbui užtikrinti dirba Lietuvos elektrinės kombinuoto ciklo blokas. Elektros pasiūlą regione praėjusią savaitę didino kelias dienas intensyviai, vidutiniškai 144 MW galia dirbusios vėjo elektrinės.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas gegužės 11–17 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 86 proc., Lietuvos–Latvijos – 47 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 53 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų