Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2014-05-07

Elektros kainą biržoje augina maža elektros pasiūla regione

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje balandžio 28 – gegužės 4 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 17,9 cento už kilovatvalandę. Svarbios elektros linijos tarp Latvijos ir Rusijos remontas, kuris tęsis iki šios savaitės pabaigos, ir nuo gegužės 3 d. ketvirtadaliu mažesniu pajėgumu dirbanti Karaliaučiaus elektrinė, kaip ir praėjusią savaitę, toliau lems mažesnę elektros pasiūlą regione.
 
Vidutiniškai 87 proc. praėjusią savaitę šalyje vartotos elektros energijos buvo importuojama, kai kuriomis dienomis – iki 92 proc. Latvija savo elektros vartojimo poreikius beveik visą savaitę tenkino hidroenergija, kurią generavo silpstantis potvynis.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai balandžio 28 – gegužės 4 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 100 proc., Lietuvos–Latvijos – 54 proc., Lietuvos– Karaliaučiaus – 65 proc., Lietuvos–Baltarusijos tarptautinių jungčių pralaidumas buvo išnaudojamas 16 proc., nors techninės galimybės elektros importui didžiąją laiko dalį vidutiniškai viršijo 980 megavatų.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų