Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-09-30

Sumažėjusi Šiaurės šalių elektros pasiūla augino kainas rinkoje

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje rugsėjo 21-27 d. buvo 48,16 eurų už megavatvalandę. Tai daugiau nei dešimtadaliu aukštesnė kaina nei prieš savaitę, nors lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu vidutinė savaitės elektros rinkos kaina buvo 16 proc. žemesnė. 
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 67 proc. suvartotos elektros. Antrą savaitę iš eilės mažiau elektros, 38 proc. visos importuojamos, atsiųsta iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, iki 62 proc. augo importas iš trečiųjų šalių. 
Dešimtadaliu mažesnį elektros srautą ir Estijos lėmė nuo rugsėjo 18 dienos vykę tinklo remonto Latvijoje darbai. Sumažėjusį importą Latvijos rinkoje kompensavo šiluminėse elektrinėse išaugusi elektros gamyba. Lietuvoje didesnę pasiūlą užtikrino elektra iš trečiųjų šalių – nuo rugsėjo 22 dienos visu pajėgumu dirba Karaliaučiaus šiluminė elektrinė. Vėjo elektrinių gamyba Lietuvoje mažėjo du kartus, lyginant su praėjusia savaite.
 
Vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina išliko stabili, 17,10 EUR/MWh, ir yra du kartus mažesnė nei praėjusiais metais.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas rugsėjo 21-27 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 99 proc., Lietuvos–Latvijos – 39 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 45 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų