Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-05-29

Elektros rinkoje kainas veikė remontai Rusijos ir Baltarusijos perdavimo tinkluose

Praėjusią savaitę, gegužės 22-28 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina paaugo 14 proc. ir siekė 35,2 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu, kaina išliko dešimtadaliu mažesnė. 
 
Lietuvoje  importuota beveik trys ketvirtadaliai suvartotos elektros, 24 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 56 proc. – iš Švedijos, o 20 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Estijoje ir Latvijoje elektros gamyba smuko atitinkamai 13 proc. ir 26 proc., o Lietuvoje ji augo beveik 50 proc. Vėjo elektrinės pagamino 26 proc., o hidroelektrinės – 14 proc. daugiau elektros. Vieną dieną – praėjusį pirmadienį – dirbo ir Lietuvos elektrinė. 
 
Remontai Rusijos ir Baltarusijos perdavimo tinkluose lėmė mažesnį Estijos-Latvijos elektros perdavimo jungčių pralaidumą. Gegužės 22-24 d. dėl elektros linijos Lietuvos elektrinė-Jonava remonto darbų buvo ribojamas ir Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas. Dėl remontuojamo autotransformatoriaus Estijos Kiisa elektrinėje buvo ribojamas jungčių tarp Estijos ir Suomijos pralaidumas. 
 
Gegužės 22-28 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 24 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 19 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 79 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 64 proc., o Lietuvos kryptimi - 1 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 92 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų