Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„Litgrid“ pasirašė sutartį dėl „LitPol Link“ jungties vartų – Alytaus skirstyklos rekonstrukcijos
2013-09-30

„Litgrid“ pasirašė sutartį dėl „LitPol Link“ jungties vartų – Alytaus skirstyklos rekonstrukcijos

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir elektros įrenginių projektavimo ir statybos įmonė A. Žilinskio ir Ko pasirašė sutartį dėl Alytaus transformatorių pastotės 330 kilovoltų (kV) skirstyklos rekonstrukcijos ir išplėtimo darbų.

Sutarties vertė – 43,5 mln. litų. Tarptautinis viešasis pirkimas dėl Alytaus skirstyklos rekonstrukcijos darbų buvo pradėtas š. m. kovo mėn., konkurse dalyvavo 3 įmonės. Skirstyklos rekonstrukcija yra tarpsisteminės elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ projekto dalis. Preliminari viso strateginio projekto vertė – 1 281 mln. litų.
 
„Įgyvendinant „LitPol Link“ projektą, šie metai buvo skirti ilgai trunkančioms viešųjų pirkimų procedūroms atlikti. Suburta profesionalų komanda dirba pagal planą: metų pradžioje pasirašėme sutartį dėl sudėtingiausio šio projekto etapo – nuolatinės srovės intarpo statybų Alytuje, šiandien pasirašėme sutartį dėl Alytaus skirstyklos rekonstrukcijos darbų, o jau spalį užbaigsime ir paskutinį šiame projekte –elektros perdavimo linijos statybos viešąjį konkursą“, – sako „Litgrid“ generalinio direktoriaus pavaduotojas strateginiams projektams Karolis Sankovski.
 
Rudenį prasidėsiantys parengiamieji Alytaus skirstyklos rekonstrukcijos darbai akivaizdžiai matysis 2014 m. pavasarį. Tuomet intensyviai vyks ir linijos tiesimo bei nuolatinės srovės intarpo Alytaus pastotėje statyba. 
 
Atnaujinus 330 kV skirstyklą, esančią Alytaus transformatorių pastotėje, prie jos bus prijungtos dvi naujos 330 kV elektros perdavimo linijos, eisiančios link nuolatinės srovės intarpo ir link Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės. Skirstykla veiks kartu su nuolatinės srovės intarpu bei 400 kV skirstykla, kurių projektavimą ir statybą atliks technologijų įmonė ABB. Sutartis dėl šių darbų buvo pasirašyta 2013 m. vasario mėnesį.

„Skirsime ypatingą dėmesį rangovo darbų spartai ir kokybei, kad laiku būtų pradėti nuolatinės srovės intarpo bandymai ir pasiruošta jungties eksploatacijai 2015-ųjų metų gruodį“, – pastebi K. Sankovski.
 
Konkursą laimėjusios įmonės direktoriaus dr. Žilvino Žilinskio teigimu, Alytaus skirstyklos rekonstrukcija yra  dar vienas atsakingas projektas.
 
„Turime daug patirties projektuojant ir statant svarbiausius elektros energetikos objektus Lietuvoje – tiesiame dalį jungties į Švediją, rekonstravome didžiausią pastotę Vilniuje, suprojektavome elektros liniją į Lenkiją bei dalį linijos į Švediją. Džiaugiamės, kad profesionali mūsų inžinierių komanda galės įgyvendinti ir šį projektą“, – sako Ž. Žilinskis.

Kompleksiškai rekonstruojama Alytaus transformatorių pastotė bus atnaujinta iki 2015 metų pabaigos, kai į elektros perdavimo tinklą bus integruota elektros jungtis su Lenkija „LitPol Link“. Šiuo metu atliekama Alytaus pastotės 110 kV skirstyklos rekonstrukcija. Apie darbų eigą informuojama reportaže.
 
Kartu su Lietuva „LitPol Link“ projektą įgyvendinančioje Lenkijoje darbai taip pat vyksta pagal planą. Baigiamas poveikio aplinkai vertinimas, nustatomi servitutai, pasirašyta didžioji dalis sutarčių su žemės sklypų savininkais, kurių teritorijoje nustatyta elektros linijos trasa. Jungties statybos Lenkijoje apima ne tik linijos nuo Lietuvos–Lenkijos sienos iki Elko pastotės statybą, bet ir 11 kitų susijusių investicinių projektų Lenkijos šiaurės rytų dalyje.

„Litgrid“ įgyvendina strateginius Lietuvos elektros energetikos projektus. Tarpsisteminė Lietuvos ir Lenkijos elektros jungtis „LitPol Link” fiziškai sujungs trijų Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros perdavimo infrastruktūras bei sudarys sąlygas elektros rinkų integracijai ir rinkos dalyvių konkurencingumui didinti. „LitPol Link” jungtis iki 2015 metų pabaigos pradės veikti 500 MW galia.
 
Į viršų