Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-11-22

Inovatyvi technologija pagreitins elektros perdavimo linijų apžiūrą

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ planuoja elektros perdavimo oro linijų apžiūras atlikti nepilotuojamomis automatizuotomis skraidyklėmis. Iš oro fotografuojant linijas įprastomis, infraraudonųjų ir ultravioletinių spindulių kameromis bus galima tiksliau įvertinti konstrukcijų, jungiamųjų dalių ir izoliatorių būklę, o apžiūros procesas yra gerokai trumpesnis.

„Inovacijų diegimas – vienas iš „Litgrid“ veiklos principų užtikrinant stabilų Lietuvos elektros perdavimo sistemos darbą. Nauja technologija, kurią dabar išbandome, leis apžiūrėti linijas greičiau, kokybiškiau ir mažesnėmis sąnaudomis. O svarbiausia yra tai, kad nesukelsime nepatogumų žmonėms, dirbantiems žemę ar gyvenantiems šalia elektros perdavimo oro linijų – apžiūrėdami linijas iš oro išvengsime būtinybės įeiti į privačius sklypus“, – teigia „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ šiuo metu eksploatuoja daugiau kaip 6600 kilometrų elektros perdavimo linijų. „Litgrid“ darbuotojai eidami linijų trasomis per dieną gali apžiūrėti nuo 5 iki 8 kilometrų linijų. Tuo tarpu nepilotuojamomis skraidyklėmis palankiomis oro sąlygomis per dieną galima apžiūrėti virš 50 kilometrų linijų.

Šiuo metu technologija išbandoma visapusiškai apžiūrint ir vertinant 330 kV elektros perdavimo linijos Lietuvos elektrinė-Neris techninę būklę. Fizinius skraidyklių bandymus atlieka Kosmoso mokslo ir technologijų institutas, su kuriuo bendradarbiauja „Litgrid“.
 
Į viršų