Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-12-22

Bendros tarpsisteminių pralaidumų taisyklės patvirtintos reguliatorių ir įsigalios nuo 2016 m.

Visų trijų Baltijos šalių nacionaliniai reguliatoriai peržiūrėjo ir patvirtino naujas bendras tarpsisteminių pralaidumų taisykles. „Tarpsisteminių pralaidumų skaičiavimo, nustatymo ir paskirstymo Baltijos šalyse ir su trečiosiomis šalimis sąlygos, nuostatos ir metodologija“ įsigalioja nuo 2016 m. sausio 1 dienos.
 
Taisykles kartu parengė Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai – „Litgrid“ (Lietuva), „Augstsprieguma tīkls“ (Latvija) ir „Elering“ (Estija). 
 
Bendros taisyklės buvo rengiamos per 2015 m. specialiai įkurtoje darbo grupėje, vasarą taip pat vyko viešosios konsultacijos dėl Baltijos šalių taisyklių projekto. Spalio 4 d. po viešųjų konsultacijų peržiūrėtos taisyklės buvo perduotos nacionaliniams reguliuotojams Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. 
 
Paskutinį sprendimą dėl bendrų tarpsisteminių pralaidumų taisyklių trečiasis nacionalinis reguliatorius priėmė gruodžio 10 d.
 
Taisykles galima rasti visų trijų Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatorių tinklalapiuose.
 
Kilus klausimams dėl viešųjų konsultacijų proceso ir rezultatų, elektros rinkos dalyviams siūloma kreiptis į bet kurį iš elektros perdavimo sistemos operatorių šiais adresais:
 
1) Estijoje -  info@elering.ee;
2) Latvijoje - info@ast.lv;
3) Lietuvoje - info@litgrid.eu
 
Į viršų