Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„NordBalt“ keitiklyje vyksta sisteminiai bandymai
2016-01-06

„NordBalt“ keitiklyje vyksta sisteminiai bandymai

Šiandien elektros jungties su Švedija „NordBalt“ sisteminių bandymų metu įjungta įtampa nuolatinės srovės keitiklyje Klaipėdoje. Taip pat patikrinti elektros įrenginiai, kurie buvo pakeisti po nesėkmingo bandymo gruodžio mėnesį kitame jungties gale Nybru. Visas stoties funkcijas bei darbą įvairiais režimais įjungus keitiklį planuojama išbandyti iki kitos savaitės pradžios. 
 
Sėkmingai pabaigus šių sisteminių bandymų etapą kitą savaitę planuojama tikrinti, kaip jungtis parengta perduoti elektrą tarp Klaipėdos ir Nybru įvairia galia. Po to prasidės paskutinysis elektros jungties bandymų etapas – jungties darbas bandomuoju režimu. 
 
Apie bandymų etapus elektros rinkos dalyviai yra informuojami per „Nord Pool Spot“ biržą trumposiomis žinutėmis, skiltyje „Skubūs rinkos pranešimai“ („Urgent Market Messages“).
 
„NordBalt“ yra viena ilgiausių pasaulyje tokio tipo aukštos įtampos nuolatinės srovės jungčių. Jos „smegenys“ – aukštos įtampos nuolatinės srovės keitikliai, tarpusavyje besikeičiantys tūkstančiais signalų, – vienas nuo kito yra nutolę 453 kilometrus. Abi stotys skirtos aukštos įtampos nuolatinę elektros srovę konvertuoti į kintamą, ir atvirkščiai.
 
Pirmosios Lietuvos ir Švedijos elektros jungties „NordBalt“ statybų darbai baigti pernai lapkritį. 453 kilometrų elektros tiltas veiks iki 700 MW galia – tai prilygsta maždaug pusei Lietuvos vartotojų elektros poreikių nešaltą žiemos dieną. 
Į viršų