Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-07-16

Vasaros pradžios prekyba elektros biržoje – dinamiška

Vidutinė elektros energijos kaina Lietuvos prekybos zonoje birželį buvo 18,9 ct/kWh (54,82 EUR/MWh). Lyginant su gegužės mėnesiu, elektra biržoje Lietuvoje brango 28 proc. Birželio mėnesį Latvijoje pradėjus veikti „Nord Pool Spot“ prekybos zonai, kainų svyravimus Lietuvos prekybos zonoje lėmė objektyvios priežastys: elektros perdavimo galių su gretimomis energetikos sistemomis sumažėjimas ir Baltijos-Šiaurės šalių regione veikiančių elektrinių planiniai remontai.  
„Birželį stebėjome, kaip elektros biržos kainos objektyviai atspindi padėtį rinkoje. Kaip ir kiekvieną vasarą vykstantys iš anksto suplanuoti elektros perdavimo linijų ir elektrinių remonto darbai, natūralu, mažino elektros pasiūlą ir didino jos kainą biržoje“, – sako Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.
 
Elektros kainoms Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje pirmą birželio pusę didžiausią įtaką darė brangi elektros energija piko valandomis Suomijoje. Dėl linijų remonto darbų elektros perdavimo galia tarp Švedijos ir Suomijos buvo mažesnė, be to, iki birželio 13 d. vyko iš anksto planuoti remonto darbai Olkiluoto atominėje elektrinėje.
Birželį dėl išaugusios oro temperatūros sąlygojamų technologinių priežasčių paprastai sumažėja tarpsisteminio pjūvio tarp Estijos ir Latvijos pralaidumas. Antroje mėnesio pusėje būtent dėl šios priežasties sumažėjo elektros tiekimo į Latviją ir Lietuvą galimybės ir ūgtelėjo didmeninės kainos elektros biržoje. Atsižvelgiant į tai, kad tarpsistemine Estijos ir Latvijos jungtimi teka dalis į Baltijos šalis importuojamos rusiškos elektros, nepakankamos perdavimo galios tarp Estijos ir Latvijos ribojo elektros importą ir iš Rusijos į Latviją ir Lietuvą.
Mėnesio pabaigoje padidėjus elektros gamybai Lietuvoje ir Estijoje energijos kainos „Nord Pool Spot“ biržos Baltijos šalių prekybos zonose mažėjo.
Daugiau informacijos apie prekybą elektros biržoje birželį rasite elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ interneto svetainėje adresu https://www.litgrid.eu/index.php/elektros-rinka/rinkos-apzvalgos/798
Į viršų