Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2018-05-15

Elektros kainos Lietuvoje pasiekė rekordines žemumas

Gegužės 7 - 14 d. elektros kaina ženkliai mažėjo visose Šiaurės ir Baltijos šalyse. „Nord Pool“ biržos sistemos kaina krito 24 proc. ir siekė 24,9 EUR/MWh, o Lietuvoje vidutinė savaitės kaina mažėjo 27 proc. ir siekė 25,8 EUR/MWh. Neįprastai mažas kainas formavo gausi hidroelektrinių pasiūla Skandinavijoje bei mažesnis vartojimas, kuris dėl šventinių dienų Šiaurės šalyse buvo net dešimtadaliu mažesnis nei įprastai. Tuo tarpu, Baltijos šalyse dėl pigaus elektros importo iš Skandinavijos laikėsi rekordiškai žemos kainos, o gegužės 10 d. vidutinė dienos kaina Lietuvos prekybos zonoje buvo žemiausia nuo „Nord Pool“ biržos veikimo pradžios ir siekė tik 14,9 EUR/MWh. 
 
Lietuvoje importuota 73 proc. suvartotos elektros energijos, 59 proc. – Švedijos, 19 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 24 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę paklausa Estijoje ir Latvijoje smuko atitinkamai 8 proc. ir 5 proc., o Lietuvoje didėjo 2 proc. ir bendras elektros energijos suvartojimas buvo 3 proc. mažesnis. Tuo tarpu, gamyba Baltijos šalyse smuko beveik per pus, labiausiai  - 48 proc. krito šiluminių elektrinių gamyba, tuo tarpu hidroelektrinės ir vėjo elektrinės gamino atitinkamai 45 proc. ir 13 proc. mažiau.  
 
 
Į viršų