Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-04-22

Šventinį savaitgalį elektros vartojome rekordiškai mažai

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje balandžio 14-20 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 15,2 cento už kilovatvalandę. Dėl elektros perdavimo linijų remontų Latvijoje ir Estijoje suomiškos kainos Lietuvos prekybos zonos nepasiekė, tačiau elektros poreikis vartojimui praėjusį sekmadienį krito į žemiausias žemumas – balandžio 20 d. šalies elektros poreikis buvo 18 875 megavatvalandžių. Vidutinis elektros poreikis balandžio – gegužės mėnesiais būna apie 24 327 MWh, mažiausias 2013 metų poreikis užfiksuotas gegužės 5 dieną ir buvo 19 857 MWh. 
 
Elektros poreikį ir toliau mažina ilgas šviesus paros metas ir šiltas oras, o pasiūlą riboja nuo balandžio 14 d. remontuojama  Karaliaučiaus šiluminė elektrinė, kurioje dirba tik vienas 450 megavatų gamybos blokas. 
 
Dėl Karaliaučiaus šiluminės elektrinės gamybos bloko remonto iki balandžio 25 d. Karaliaučiuje bus gaminama tik tiek elektros, kiek pakanka krašto poreikiams tenkinti, todėl elektra į Lietuvą ir toliau bus importuojama iš Skandinavijos, Estijos, Baltarusijos ir žemyninės Rusijos. Didžioji elektros importo dalis laukiama iš šiaurės.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai balandžio 14 – 20 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 97 proc., Lietuvos–Latvijos – 62 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 55 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų