Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-06-14

Elektros rinkoje kainas diktavo Šiaurės šalyse pagaminta elektra

Praėjusią savaitę, birželio 6-12 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 35,5 EUR/MWh, 5 proc. mažesnė nei ankstesnę savaitę. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo beveik ketvirtadaliu žemesnė. 
 
Lietuva importavo du trečdalius suvartotos elektros. 42 proc. elektros buvo importuota iš Švedijos, 26 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Lietuvoje didžiąją dalį – 30 proc. – elektros pagamino vėjo jėgainės, Lietuvos elektrinė – 22 proc. 
 
Kainoms Baltijos šalių elektros rinkose didžiausią įtaką turėjo išaugusi gamyba vėjo elektrinėse. Be to,  savaitės viduryje po metinio remonto į gamybą grįžo Suomijos atominė jėgainė. Praėjusį šeštadienį, birželio 11 d., Lietuvos ir Švedijos jungtis „NordBalt“ atsijungė dėl gedimo kabelyje Švedijos pusėje. Kaip pranešta per „Nord Pool“ biržą, jungtis bus atjungta iki birželio 24 dienos, kol bus pakeistas transformatorius Nybru aukštos įtampos nuolatinės srovės keitiklyje. 
 
Birželio 6-12 d. importui į Lietuvą tarptautinių Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 70 proc., Lietuvos-Baltarusijos – 44 proc., o Lietuvos-Švedijos – 97 proc. Tarptautinių Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 91 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 31 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų